Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Hazır Mesajlar & Güzel Sözler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ağıtları, malatya, sözleri

Malatya Ağıtları Sözleri

Eski 09-01-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Malatya Ağıtları Sözleri

Malatya Ağıtları

Malatya Ağıdı

Malatya'nın bağlarında

Malatya'nın bağlarında

Çiçek açmış dallarında

Memet oğlanı vurmuşlar

Malatya'nın dağlarında

Biner atın iyisine

Gider yolun kıyısına

Memet oğlanı vurmuşlar

Haber yerin bacısına

Ölen kızına ağıt

Hiçbir şey tutmuyor senin yerini Anan ağlar, baban ağlar, el ağlar Bin hüzünle aldı toprak tenini Nergiz ağlar, sümbül ağlar, gül ağlar

Muhabbet tacını takmadı başın Daha yirmi idi bu gençlik yaşın Kara toprak damat, gelinse naşın Tabut ağlar, duvak ağlar, tel ağlar

Şu mavi gökkubbe yasını tuttu Dertli pınar kendi derdin unuttu Kara loprak güzel bir gelin yuttu Bulut ağlar, pınar ağlar, göl ağlar

Dokuz şubat, henüz bahar gelmedi Çiçekler açmadı, bülbül gülmedi O fidan bedenin meyve vermedi Kökler ağlar, gövde ağlar, dal ağlar

Bütün insanları candan severdin Düşküne, yoksula şefkatin verdin Daha yirmisinde kemale erdin Dostun ağlar, düşman ağlar, el ağlar

Nasıl anlatayım sevgimi sana Kelimeler yetmez bu duygulara Daha çok sevenin var mı orada? Gönlüm ağlar, gözüm ağlar, dil ağlar

Ağlayarak yazdım bu dizeleri Kırmak istemedim hiç kimseleri İsyanım, alnımın acı izleri Kalem ağlar, kâğıt ağlar, el ağlar

Hastaneye mektup

Kardeş! Ecel haindir bir an evvel kalkta gel, Boyun eğme sen ona yumruklan sıkta gel

Evde; yolda, her yerde hayalliyorum seni, Haydi kalkta gel kardeş bekliyorum gel, seni!

Şükrü Erdoğan ULU

Hasan ile Osman'ın ağıdı

Cuma sabahında dava kuruldu En siftah attılar Hasan vuruldu Ecel gelip vakit tekmil olunca Soyha kurşunluğun bağı kırıldı

Nenni nenni Hasan nenni

Nenni neni Osman nenni

Yedigözde yüklediler göçünü Hekimhan'da öldürdüler üçünü Söylen bana Avcı Osman'ın suçunu

Nenni nenni Hasan nenni

Nenni nenni Osman nenni

Anam göçer Yedigozün düzüne Açar çadırının çayır özüne Bir ana neylesin dokuz kızına?

Nenni nenni Hasan nenni

Nenni nenni Osman nenni

Derleyen: H Basri Tuncel

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com