Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Yemek Tarifleri > Pasta, Kek, Börek & Kurabiye

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anlatım, börek, hamayili, resimli

Hamayili Börek (Resimli Anlatım)

Eski 08-31-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

MALZEMELER:
3 yufka
1 çay bardağı sıvıyağ
1,5 su bardağı süt
İÇİNE:
Beyaz peynir
Kıyılmış maydanoz
1 yumurta akı

Hazırlanışı
Kıymalıda cok harika olucaktır Ve cokda şık duruyor
Tarifin Hazırlanışı
Yapılışı
Birinci yufkayı serin Üzerine sıvıyağı ve süt karışımını sürün Diğer iki yufkaya da aynı işlemi uygulayarak üstüste serin
Yufkaların karşılıklı kenarlarını kapatarak kare şekline getirin
Peynir kıyılmış maydanoz ve yumurta akını karıştırarak içi hazırlayın Hazırladığınız içi kare haline gelen yufkanın her tarafına paylaştırın
Karşılıklı köşeleri ortada birleştirerek zarf şekli verin
Aşağıdaki gibi 12 üçgen parça oluşturacak şekilde kesin Önce zarfın birleşim yerlerinden keserek 4 üçgen elde edinSonra üçgenleri ortadan ikiye kesin, oluşan üçgenleri de ortadan ikiye kesin Umarım anlatabilimişimdir
Böreklerinizi buzdolabı poşetlerine yerleştirip derin dondurucuda en az 6-7 saat bekletin
Derin dondurucudan çıkarıp üzerlerine yumurta sarısı sürüp 170ºC'de ısıtılmış fırında pişirin
Afiyet Olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com