Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Polemik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
evlenilir, kızla, yaşındaki

1 Yaşındaki Kızla Da Evlenilir!

Eski 01-22-2009   #1
Şengül Şirin

1 Yaşındaki Kızla Da Evlenilir!

1 yaşındaki kızla da evlenilir!

Suudi evlilik yöneticisinin verdiği fetva insanın kanını donduracak cinsten

Suudi evlilik uzmanı Dr Ahmad Al-Mub'i kendi görüşlerine referans olarak da Hz Muhammed'in hayatını örnek gösterdi Vahhabi imam, Hz Muhammed'in Hz Ayşe ile 6 yaşında evlendiğini, 9 yaşında cinsel ilişkiye girdiğini savundu İmamın bu sözleri karşısında programı sunan sunucu bile şaşkınlığını saklayamadı

1 YAŞINDAKİ KIZLA DA EVLİLİK YAPILABİLİR

Suudi evlilik yöneticisi Dr Ahmad Al-Mub'i'nin insanın kanını donduran fetvaları şöyle:

"Evlilik iki şeyden ibarettir: İlki aralarında kontrat olması Bu evliliğin ilk şartıdır İkincisi ise karınızla seks yapmanızdır Evliliğe girmek için minimum bir yaş yoktur Bir yaşındaki bir kızla bile evliliğe girebilirsin 7-8-9 yaşındaki kızlardan bahsemetmeye bile gerek yok Bu bir rıza anlaşmasıdır Veli genelde baba olmalıdır Çünkü baba kararı zorunludur Böylelikle kız, kadın olmuş olur

Ama kız seks için hazır mıdır, ilk seferinde ilişkiye girmenin doğru yaşı nedir?
Bu çevre ve geleneklere bağlı olmak üzere değişir

Yemen'deki kızlar 9-10-11 yada 13 yaşında evlenirken diğer ülkelerde 16 olabilmektedir Bazı ülkerde kızların 18 yaşına gelmeden ilişkiye girmeleri kanunla yasaklanmıştır"

"HZ MUHAMMED BİZİM MODELİMİZ"

Suudi yetkili insan aklının kabul etmesi mümkün olmayan bu tezlerini sıralarken, bir de çekinmeden Hz Muhammed'i referans gösteriyor

"Hz Muhammed izlediğimiz bir modeldir Hz Ayşe'yi 6 yaşında kadını olarak aldı Fakat 9 yaşında iken onunla ilişkiye girdi Hz Muhammed'i modelimiz olarak görüyoruz"

İLGİNÇ GEREKÇE

Suudi imam Dr Ahmad Al-Mub'i, bu görüşlerini ise ilginç bir gerekçe ile açıklıyor Al Mub'i "Eğer veli baba ise ve uygun bir ortamda evlenilmişse bu evlilik geçerlidir İnsanlar kendilerini çeşitli koşullar altında bulabilmektedir Örnek olarak; 2-3 hatta 4 kızı olan-ki hiç karısı olmasın- ve bir yolculuğa çıkmak zorunda kalsın Kızını böyle bir durumda evlendirse iyi değil mi? Onu koruyacak ve destekleyecek ve uygun bir yaşa geldiğinde onunla ilişkiye girecek Bütün erkeklerin azılı kurtlar olduğunu kim söylüyor?" diyerek, sözlerine kendince mantıklı bir açıklama da getiriyor

VAHHABİLİK NEDİR?

Vahhabilik ismi Suudi Arabistanın Necd bölgesinde doğmuş olan Muhammed Bin Abdilvahhap'tan gelmektedir Kendisi döneminde birçok insanın sufilikten dönmesine ve ilk müslüman nesli olan sahabe ve ilk imamların akidesine girmesine sebep olmuştur Kendi döneminde birçok insanın hayatında değişiklikler yapmış olan bu alim Suudi Arabistanın kurulmasında da önemli rol oynamıştır Bugün ehli sunnet çizgisinde gidenler Muhammed bin Abdilvahhabın "kavaidul erbaa", "el-usulussalase" gibi birçok eserini ve tarihteki ünlü selefi alimi İbn Teymiyye'yi okurlar Vahhabilik özellikle Suudi Arabistan'da yaygındır Vahhabilik, ölülerini mezara defnetmemeleri ve kutsal mekanları yıkmaları gibi konular nedeniyle İslam dünyası içinde sürekli tartışılan bir konudur (ENSONHABER)

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : 1 Yaşındaki Kızla Da Evlenilir!

Eski 01-22-2009   #2
dejavu2009
Icon1861

"1 yaşındaki kızla da evlenilir! "

Öyle mi?
Aşağıdaki amcalarda seninle konuşmak istiyorlar

Bunu söyleyen kişiye haka dansı gönderiyorum Başka söze gerek yok

Haka Dansı - Vidivodo

İLGİNÇ BİR DİZİ;

http://www,dizimag,com/stephen-hawki...eady-dizi.html
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-22-2009   #3
Equinox

Haka dansı bile az gelir bunlara:sm_mad::sm_mad:

Eski 01-23-2009   #4
KRDNZ

Allah böylelerinin cezasını versin ya Kendi evladını evlendirir mi bu pislik acaba Pis sapık ruhlu insan:@

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-23-2009   #5
inci_tanesi

hayatta böyle cahiliyet görmedim :@
tşkrlr

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 01-23-2009   #6
karabocek

kendi sapkın dürtülerine kılıf uydurmaya kalkışmış
olan bundan ibaret

önce verecek fetvayı sonrada istediği sapkınlığı yapacak

1 yaşındakini bırak 10 yaşındaki çocuğun rızasını almak ne demek ya
rızasını alarak evlilik yapmak ne demek
bu yastaki cocuk gerçekten ne istediğini nerden bilsin, doğruyla yanlışı ayıramazki daha

sapkınlık işte baska açıklaması yok, ozaman doğar doğmaz kıy nikahı biriyle olsun bitsin

Eski 01-23-2009   #7
kezban

hadi kendi sapkınlığını anlarımda Peygamber efendimiz hakkında da yalan söylüyor bu rezilişte ispatı;
"Hz Muhammed henüz Mekke de iken ve bende oynayan bir çocuk iken "onların vadeleri kıyamettir Kıyamet ne dehşetli ve ne acıdır!" mealindeki (kamer s 46) ayet inmişti (Buhari 1cilt Telifil Kur'an bahsi)"
Hz Aişe validemiz bu sure ve ayetleri net olarak hatırladığına göre en az 7-8(ya da daha büyük) yaşlarda olması gerekir Resulullah'ın Hz Aişe'yi istetmesi vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır Hz Aişe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur Dolayısıyla Hz Aişe�nin peygamberimizle evlendiği yaşın en az 15-16 olduğu ortaya çıkar

birazcık araştırırsanız,araştırmaya bile gerek yok,gogoleye bununla ilgili bir iki cümle yazar ve okursanız hakikati görürsünüzben bu adamın yaşadığı ülkenin başında olsaydım kesin kararla Peygambere hakaret ve iftirandan asılmasını emrederdim

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 02-10-2009   #8
dejavu2009

Alıntı:
KRDNZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Allah böylelerinin cezasını versin ya Kendi evladını evlendirir mi bu pislik acaba Pis sapık ruhlu insan:@
Kendini sapık olaran değil Bir din bilgini olarak görüyor

Alıntı:
inci_tanesi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hayatta böyle cahiliyet görmedim :@
tşkrlr
Orda cehalet çok

Alıntı:
karabocek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kendi sapkın dürtülerine kılıf uydurmaya kalkışmış
olan bundan ibaret

önce verecek fetvayı sonrada istediği sapkınlığı yapacak

1 yaşındakini bırak 10 yaşındaki çocuğun rızasını almak ne demek ya
rızasını alarak evlilik yapmak ne demek
bu yastaki cocuk gerçekten ne istediğini nerden bilsin, doğruyla yanlışı ayıramazki daha

sapkınlık işte baska açıklaması yok, ozaman doğar doğmaz kıy nikahı biriyle olsun bitsin
kesinlikle haklısın

Alıntı:
kezban tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hadi kendi sapkınlığını anlarımda Peygamber efendimiz hakkında da yalan söylüyor bu rezilişte ispatı;
"Hz Muhammed henüz Mekke de iken ve bende oynayan bir çocuk iken "onların vadeleri kıyamettir Kıyamet ne dehşetli ve ne acıdır!" mealindeki (kamer s 46) ayet inmişti (Buhari 1cilt Telifil Kur'an bahsi)"
Hz Aişe validemiz bu sure ve ayetleri net olarak hatırladığına göre en az 7-8(ya da daha büyük) yaşlarda olması gerekir Resulullah'ın Hz Aişe'yi istetmesi vahyin başlangıcından 10 yıl sonradır Hz Aişe vahiy başlangıcından beş altı yıl önce doğmuştur Dolayısıyla Hz Aişe�nin peygamberimizle evlendiği yaşın en az 15-16 olduğu ortaya çıkar

birazcık araştırırsanız,araştırmaya bile gerek yok,gogoleye bununla ilgili bir iki cümle yazar ve okursanız hakikati görürsünüzben bu adamın yaşadığı ülkenin başında olsaydım kesin kararla Peygambere hakaret ve iftirandan asılmasını emrederdim
Peygamberimize hakaret ettiği kesin

Yalnız şunu sormadan geçemeyeceğim;

Suudi Arabistan'ın toplumsal yapısının nasıl olduğunu bilemeyebilirsiniz Orda şeriat kuralları geçerli; din ve peygamber hakkında yalan yanlış şeyler söylediğiniz anda ipi boylarsınız Madem bizim kanaatimize göre bu adam peygamber hakkında yalan yanlış bilgi veriyor Nasıl olupta kimse ona "sen yalan söylüyorsun Pis sapık" diyemiyor? neden farklı tepkiler ortaya çıkmıyor? Neden bu adam ipe gitmiyor?

Sorun nerde cevabınız "halk" ise neden halk? Halk nasıl bu duruma düşebilir?

Bence sorun saklamanın mantığında gizli Bir şey ne kadar gizlenirse o kadar istenir

Bu adam o kadar çok istemiş ki artık ne konuştuğunu bilmiyor?

Yanılıyor muyum?

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com