Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Köşe Yazıları

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çocuklar, petrol, yükseliyor, ölürken

Çocuklar Ölürken Petrol Yükseliyor!

Eski 01-07-2009   #1
GöKKuŞaĞı

Çocuklar Ölürken Petrol Yükseliyor!

Çocuklar ölürken petrol yükseliyor!
Son günler çok zor geçiyor Bir tarafta ekonomik krizin öncü göstergesi olan finansal fiyatlar hızla yukarı çıkıyor Ama diğer tarafta sadece resimlerine bile baktığınızda insanlıktan utanma noktasına geldiğiniz vahşi bir katliam yaşanıyor
Çoluk çocuk demeden nerede ise tek amacı yok etmek olan Dünya'nın bu ırk sorunu; Filistin'in başına bela olmuş Tüm Dünya'nın başını belaya sokacak, Dünya'nın sonunu getirecek zihniyet yansımasıdır bu
Gazetelere bakın yeter!
O çocuklara bakın
Çocuklarınızı düşünün
Tank ile vuruyorlar
Kimyasal vuruyorlar
Irak'ı işgal etmişlerdi ya kimyasal silahı vardı diye; şimdi CWBush'un hayalini İsrail gerçekleştiriyor ABD, Irak'ta var diye (yalan çıktı) bir milyon insanı katletti ama İsrail uyguluyor bile sesi çıkmıyor
Ama bu suç sadece onların değil Aslında Dünya'nın ipini elinde bulunduran petrol ve doğal varlık zengini ülkelerin de Ziyaretlerinde uçaklar dolusu seyahat eden bu varlıklılar şimdi koltuklarında oturmuşlar Bir de bizim THY reklâm filmi için K Costner ile anlaşmış Bakalım şimdi kimler bu adama benzeyecekmiş? Sussam bilirim ki benim eşim beni benzetir
Aralık ayının son haftasında petrol 36 dolardı; dün itibari ile 50 doların üzerine çıktı Ama aradaki tarihte dolar büyük bir değer de kazandı Avro karşısında 1,40'dan 1,34'e kadar değer kazandı Özetle söyleyeyim; petrol diğer para birimleri karşısında dolar bazında daha fazla değer kazandı
Petrol ülkeleri sevinsin
Kime;
Petrolü yukarı çeken İsrail'e
Yaşasın petrol paraları
Evet; piyasalarda uzun süredir beklediğimiz yukarı kopuş yeni yılla birlikte gerçekleşmeye başladı Kurban Bayramında dahi “piyasa bayramını” yazmıştım Hani herkes 2009 yılının ilk yarısından korkarken benim asıl ikinci yarıdan korkmamın nedeni de buydu Önce finansal fiyatlar çıkıyor ve ardından bir ferahlık veriyor Ama ya sonrası…
Bakınız bu yılın ilk aylarında çok kötü veriler elimize ulaşacak, ama o verilerin önemi olmayacak Çünkü yaşanmış olayların rakama dökülmesi sadece geleceğe yönelik önlemler açısından önemli
Benim için bugün ne oluyor? Asıl bu nokta önemli Bakınız bugün krizin şiddetinin bir miktar hafiflediğini çok sonradan öğreneceğiz Bugün gelen veriler artık krizin en şiddetli olduğu geçmiş aylara ait verilerdir Bir de bugün gelen verileri geçen yılın eş dönemi ile değil geçen aya göre değişimle bakmak lazım
Dün İMKB-100 endeksi 29 bin sınırına dayandı ki bu hareketin 21 binden geldiğini unutmayalım Keza ABD'de Dow endeksi de 7500'lerden 9 binlere yükseldi Kısaca krize karşı alınan milyarlarca dolarlık önlemler de artık öne çıkmaya başladı Yeniden belirteyim ki bu yükseliş kısa vadede kâr satışları dışında hala yukarı devam potansiyeli taşıyor Hem de az değil Ama ya sonrası! (Korkarım ki asıl felaket o sonrasında gizli)
Zaten bugün de piyasalar coşarken insanlar da ölmüyor mu?

İbrahim Kahveci/Yenişafak

GaLiBa Bu GeCe YaĞMuRDa GöKKuŞaĞı MiSali
GüLeRKeN aĞLaMaNıN ZaMaNı
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com