Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
çünkü, gitmiştin

Çünkü Gitmiştin

Eski 12-09-2008   #1
KRDNZ

Çünkü Gitmiştin

Soğumuştu mevsim ardından bakarken Soğuktu dilsiz duvarlar, içine kirli su birikmiş kaldırımlar Bulut perdelemişti mavi gökyüzünü Ketumdu üstelik semalar Vermedi ödünç bir damla yaş bile Islak kaldırımlarda yankılandı ayak seslerin

Ve gittin

Yitirdim güneşimi, serin bir koyuluğa dönüştü gümüşten kumsallar Eteklerine tutunmuştu yeşil yapraklar, ağaçları çıplak kaldı yüreğimin

Gittin bereketini yitirdi, kurudu topraklar Yer değiştirdi mevsimler, umutsuzca kanat çırptı börtü böcek Gelmedi beklenen bahar

Kışı başlattı gidişin O kış ki, mutlak bir memnuniyetsizliği müjdeledi şeytani bir hazla insanlara

Çünkü gitmiştin

Yarım kalmıştı masal Boğucu bir nem tıkamaktaydı genizlerimizi Bir masal kahramanı gibi dalgalandırarak denizleri, silkeleyerek derin maviliği gitmiştin çünkü Okyanuslar takıldı gözbebeklerime Her gün bir damla alıp, her gün, her gece birer birer damlatıp Keder damıtarak baktım uzaklara

Ayrılığın soğuk yalnızlığı yapışıp kaldı sana hoşçakal diyen ellerimde Gittin, evlerin camları keder buharından oluşan şekillerle kirli artık Bacalarından kurum fışkıran kem ruhların ışıldayan gözleri karartıyor şehirleri

Bu şehirler ki, senin gülüşünle aydınlanırdı Şen şakrak türkülerin yankılanırdı taş duvarlarda Sıkılı değildi yumrukları insanların İçini titrettiğin gülüşlerini kimseden esirgemeyen sen, ardında somurtkan bakışlar bırakmıştın

Mahzun bir yetime dönüştü Atlantis`in çocukları Mahzun, boynu bükük ve sahipsiz Hatırlar mısın, okşardık başlarını her önlerine eğişlerinde yanaklarını onların? Şimdi o çocuklar, çakır gözlerini her sabah ufuklara dikip, yolunu gözlüyorlar Gördükleri her serapta sen varsın bu çölden şehirde!

Ve ben yüreğimin iç acılarının toplamını kaldıramayacak kadar bir sıkletin altında iki büklüm, ayrılıkların iç açısıyla bakıyorum denizlere

Denizler Hatırladın mı, kıyısında ıslıklar çala çala yürüdüğümüz o kayalıkları? Geleceğe dair hayaller kurardık hani gümüş rengi kumsalında Sen ipince parmağınla şekiller çizerdin ve ben hayret ederdim bu kadar büyük olabilecek hayallere Parmakların kadar uzundu görebildiğin gelecek

Ama Ama benden gizlemiştin gidişini Belki de korkutmak, buruk bırakmak istememiştin yüreğimi Şimdi senin uzağa bakışın kadar yakına bakıyor gözlerim Bir güneş batışına bile tahammül edemiyorum bazen sensiz

Uzadıkça sensizlik, keskin bir öfke kaplıyor içimi Kızıyorum her şeye Önce bulutlara haykırıyorum öfkemi Ardından yere çeviriyorum kızgın bakışlarımı Şarkılara, şiirlere, şairlere öfkeleniyorum sonra

Nasıl da kandırmışlar beni bunca yıldır Nasıl da, aldanmışım kafiyelerin arasına gizlenen hayallere!

Bir tükenişe dönüştü beklemelerim sonra Buzdan bir camın çatlayışı gibi çatlaklar belirdi ümitlerimde Dokunmayı bırak, bakınca bile büyüyen kanı çekilmiş kılcal damarlar gibi sardı her yanımı çatlaklar

Yoruldum her sabah, dönüşüne dair düş görmüş olarak uyanmayı hayal etmekten Yoruldum sensiz rüzgara savurmaktan eteğinden aldığım yaprakları Biliyorum bilsen halimi, duysan sesimi kandıracaksın beni Kumsal bulamasan bile boşluğa çizeceksin yine pembe panjurlu hayaller Sonra, bak diyeceksin, Burası sofa Bu merdivenlerden çıkacak yetimler Sonra şu odadan geçerek açılan geniş terastan yıldızlara dokunacaklar

Ben yalanına bile razıyım artık seninle ilgili her şeyin Bir umudun, bir güneşin Üzerinde senden kokular kalan aynaya her bakışımda gerçeği fısıldıyor bana yansımalar

Çünkü gitmiştin Puslu bir zemheri soğuğu vardı havada

Kış sonuydu gittiğinde, şimdi yaz başı Bu kadar tirat yaktıktan sonra ardından, halâ merhamet etmeyecek misin?

Ne yani, bir daha dönmeyecek misin?

M Nedim HAZAR

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Çünkü Gitmiştin

Eski 12-09-2008   #2
bonsoir

Çünkü gitmiştin Puslu bir zemheri soğuğu vardı havada

Ne demişler Giden gitmiştirGittiği gün bitmiştirrr:38:38

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-13-2008   #3
-__kaLpSiz__-

c0k qüzeL yazıymış emeqine saqLık (:

~~ GİTTİN! 0ysa qeLdiqin qün qiDeCeqini biLiy0rDumHaZırdım qiDişineKaCak zaManLar yaSıy0rdukZaMan biteCek ve sen qiDeCektinBenSe qiDişinin erteSi qünü hayaTıma kaLdıqım yerDen başLayaCakTımBAŞLAYAMADIM! ~~

{ __0zLém__ }
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com