Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başkenti, istanbul, tüketimin

Tüketimin Başkenti İstanbul

Eski 12-02-2008   #1
KRDNZ

Tüketimin Başkenti İstanbul

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2005-2006-2007 yıllarının hanehalkı bütçe anketi sonuçlarını birleştirdi ve bölgesel düzeyde tüketim harcamalarının fotoğrafını çıkardı

Sonuçlar, İstanbul’un toplam tüketimdeki ağırlığını ortaya koydu Megakent, tek başına tüm bölgeleri geride bıraktı ve yüzde 231 virgül oranındaki tüketim harcamasıyla birinci sırayı aldı

EN AZ HARCAMA EĞLENCEYE

İstanbul’da harcama grupları içerisinde en yüksek payı yüzde 315 ile konut ve kira harcamaları alırken, gıda ve alkolsüz içecekler grubu yüzde 206 ile onu izledi Tüketimde en az payı ise yüzde 22 ile eğlence ve kültür aldı

TATİL YÖRESİ EGE İKİNCİ SIRADA

Birçok tatil merkezinin yer aldığı Ege Bölgesi yüzde 151 ile ikinci, Akdeniz Bölgesi ise yüzde 126 ile üçüncü oldu Kuzeydoğu Anadolu, toplamın sadece yüzde 22’si ile tüketimde en alt sırayı aldı Ölçüm bölgelerinden Ortadoğu Anadolu’da tüketim yüzde 31, Doğu Karadeniz’de ise yüzde 4 olarak belirlendi

GÜNEYDOĞU EN ÇOK GIDAYA HARCIYOR

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tüketimdeki payı yüzde 42 olarak ölçülürken bölgede harcamalar içindeki en yüksek payı yüzde 393 ile gıda ve alkolsüz içecekler grubu aldı Bölgenin en düşük harcama payı ise yüzde 11 ile eğitim grubunda

Konut, otel ve lokanta harcamalarına en yüksek payı İstanbul ayırırken, ulaştırma harcamalarında Ege, eğitim harcamalarında ise Batı Anadolu Bölgesi en yüksek pay ayıran bölgeler olarak belirlendi

(NTV)

Garbın âfâkını sarmışsa çelik zırhlı duvar
Benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var
Ulusun, korkma! Nasıl böyle bir imânı boğar,
'Medeniyyet!' dediğin tek dişi kalmış canavar?

Ey ŞaiR! Bana Yağmurdan bahsetme, yağdır
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com