Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
uğrunda, öleceğim

Öleceğim Uğrunda..

Eski 08-26-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Öleceğim Uğrunda..

Yırtılan bir mektup gibi ellerim

Kenarından ateşe verilmiş, ömrün yakamozuna akseden silik satırlar arasında yanıyor yürekParmak uçlarında küle dönecek ve küllerin de yeniden kendini yaratacak bir sevdanın çığlıklarıdır, alevine nefesini rüzgar yaptığın yanışKoklama bu gülü / yandı ki yandığının resmidir sana bıraktığı tek gülüş

Şehrimin sokaklarındayımFaydasız çamurların göğsünde akıyorumÇamur / hey çamur / sürü beniO kadının ayak izlerine bula beni

Karanlık ki yamandır bu şehir de / Öksüzlüğün nefesidir sokaklarda ışıyan kedi gözleriSaat her on ikiyi vurduğunda gördüğüm çakmak bakıştır penceremde ki yıldızKedi / nankör kediKaranlığın karnını delen bakışlarınla onun gözlerine taşı beniÇırpınışım kalsın kan kızılı hasretlere hediye

Yürüyorum / adımlarım dipsiz kuyulara atılan taş gibi / derinden gelen uğultularla yankılanıyor sokaklarımın sarı odalarındaEylül rengi bir gece yaşıyorum, resmini tırnaklarımla çizdiğim taş duvarlardaDuvar / katil duvar, aç yolumuAç ki özgürlüğümü bulayım / ona koşayımSonra gülüyorum / güldükçe seni görüyorum

Geç fark ettim gökyüzünün hırçın bakışlarınıÖyle sert / öyle dolu kiİçine gömük biriktirilmiş hırs küpü patladı patlayacakBir kadın doğuyor karanlığın bağrındanYüzünde saflığın en beyazıYırtıyor gökyüzünün hamile karnınıBana gülüyorKadın / Aygel kadın / doğ kadın / ışığınla beni sar kadınSevişelim kadınGeceye ihtiras çığlıkları atarak, öpüşelim kadınGülüyorum / güldükçe seni görüyorum

Soğuk / ayazın karısı soğukIsıt beni / üşüyorum

Avuçlarım ıslak / bağrım ıslak / gözlerim ıslakağlıyorumAğlarken gülüyorum / güldükçe seni görüyorum

CaddelerdeyimAteş böcekleri gibi kaçışan trafik ışıkları yollarıma düşüyorGitmek istiyorumTaksi / hey taksi

Gider misin onun olduğu yereDöner mi tekerlerin yar yar diyeSöyle taksi / param olmasa bile götürür müsün beni sevgiliye? Kendime gülüyorum / güldükçe kendimde seni görüyorum

Öyle titriyor ki dudaklarım, sormabuzdan makyaja bulanmış teninde har’a değen çatlak topraklarSen de güneş / sen de ateşin en yıkamışı biliyorumAteş / gel ateştenimde yan / ben de yankül et bu içimde yeşerttiğim ormanlarıKurut retinam da dalgalan fırtınalı tutkuları

Yürüyorum / yürüdükçe seni hissediyorum

Hüznün en güzel şekli yüzünü arıyorumYumruklarımı sıkıyorum / havaya sallıyorumRüzgarla dövüşüyorumTers esme diyorum rüzgar / ters esmeSen estikçe ben senden uzaklaşıyorumRüzgar / nemrut rüzgarYanıma gel / benimle yürü / al beni / kat beni peşineSonra da rüzgar, ne olur? çak beni o kadının döşüne

Berbatım / berbatım bu geceDevrik kadehler gibi dönüyor başımDal ucunda yaprak, düştüm düşeceğim gecenin tam ortasınaBir cinayet gibi meçhul kokacak tenimKimliksiz / kimsesiz / sahipsiz bir yürek konacak adımÖylesine sessizce, çıkar mı bu sevda bir namazlık saltanatın tahtına

Biliyorum

Bu yolun sonunda

Sana kavuşmak

Sana karışmak

Kurşunsa da

Elin elime değdiği anda

Öldür beni,

Yoksa ben öleceğim bu uğurda

Öleceğim uğrunda

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com