Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anne

Anne

Eski 10-19-2008   #1
sudenaz
Icon1uzz

Anne

Annemin yalnızca bir gözü vardı Ondan nefret ederdim Çünkü bu durum beni utandırıyordu?

Ailemizi geçindirmek için okulda aşçılık yapardı İlkokulda iken bir gün annem bana "merhaba" demeye sınıfa gelmişti Yerin dibine girmiştim? Bunu bana nasıl yapabilirdi? Çok öfkelenmiştim Ona nefretle baktım ve oradan kaçtım

Ertesi gün sınıfta bir arkadaşım yaklaştı ve:"Eeee, senin annenin yalnızca bir gözü var!" dedi Yerin dibine girmek istiyordum, bir de annemin ortadan kaybolmasını? Bu yüzden o gün annemle karşılaşınca: "Beni gülünç duruma düşüreceğine ölsen daha iyi!!!" dedim Annem karşılık vermedi

Dediklerim hakkında bir saniye bile durup düşünmedim, Çünkü çok kızmıştım Onun duyguları beni hiç ilgilendirmiyordu Onu evde görmek istemiyordum

Çok çalıştım, başarılı bir öğrenci oldum ve Singapur'da okumaya gittim Okulumu bitirince de güzel bir işe girdim Daha sonra evlendim? Durumum çok iyiydi, iyi kazanıyordum Hemen kendime bir ev aldım? Yıllar geçti, çocuklarım oldu? Hayatımdan memnundum

Birgün annem beni ziyaret için çıktı geldi Kaç yıldır beni görmemiş, hasretimi çekmiş, beni görmek istemişti Kapıya gelince çocuklarım önce ondan korktular sonra da ona güldüler? Çocuklarımı daha önce hiç görmediği için, onları tanıyamamıştı Bu durum beni oldukça rahatsız etti

Ona: "Evime gelip çocuklarımı nasıl korkutabilirsin! Hemen defol git buradan" diye bağırdım Annem sessizce: "Kusura bakmayın, yanlış adrese geldim galiba?" dedi ve gözden kayboldu Uzun sure ne ben onu aradım ne de ondan bir haber aldım

Birgün mezunlar toplantısı için okuldan bir mektup aldım İçten içe o toplantıya katılmak istiyor ama annemin yanına gitmek de istemiyordum Karıma: "İş seyehatine gidiyorum" diye bahane uydurdum ve o toplantıya gittim?

Toplantıdan sonra eski yaşadığım yeri, o evi görmek geldi içime Sırf meraktan o eski eve gittim

Komşular annemin öldüğünü söylediler Hiç üzülmemiştim?

Bana verilsin diye annemin bıraktığı bir mektubu verdiler

"Sevgili oğlum, her zaman seni düşünüyorum?Singapur'a gelip çocuklarını korkuttuğum için üzgünüm? Mezunlar gününe geleceğini duymuş ve çok sevinmiştim Ama seni görmek için yataktan kalkabilir miyim bilemiyorum? Sen büyürken sürekli bir utanç kaynağı oluduğum için çok üzgünüm

Biliyor musun? Sen çok küçükken bir kaza geçirmiştin ve gözünü kaybetmiştin?

Anne olarak senin tek gözle büyümene dayanamazdım?

Bu yüzden sana kendi gözümü verdim?

O gözle benim yerime görüyor, diye seninle o kadar gurur duyuyordum ki?

Bütün sevgimle?

annen

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Anne

Eski 10-21-2008   #2
bonsoir

İşte anneİşte evlatsiz karar verin ve annelerinizin değerini çok iyi bilinAnnenizi kaybettikten sonra kıymetini anlasanız ne olur, anlamasanız ne olur:25:
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-22-2008   #3
sudenaz

haklısınız yorumunuz için tşkler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-22-2008   #4
merve16

çok güzel paylaşım için teşekkürler

Eski 10-22-2008   #5
su perisi

Değerli paylaşımın için teşekkürler, annelerimiz babalarımız daha bizler dünyaya gelir gelmez, dişlerini tırnaklarına takıp büyümemiz için sabırla beklemeye bizimle hiç bıkmadan usanmadan uğraşmaya başlarlar Takii evlenip yuvadan uçana kadar; hatta evlendikten sonra da torunlarına bakarakda buna devam ederler Oysa düşünüyorumda bizler büyüdükten sonra yaşlılarımıza, onların bize gösterdikleri musammaayı gösteriyormuyuz acaba, ne dersiniz?? Büyümemizi gıptayla seyreden anne ve babalarımıza, bizlerle gurur duyan büyüklerimize sabırla yaklaşıp son günlerini mutlu bahtiyar geçirmelerini elimizden geldiğince sağlamalıyız Bütün Anne ve Babalarımızın ellerinden saygıyla öpüyorum

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-22-2008   #6
sudenaz

ilgin için tşk ederim mervecm
güzel yorumunuz için ayrıca tşkler su perisi

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-22-2008   #7
Şengül Şirin

Ağlayarak okudum bu yazıyıBen şu an o çok sevdiğim annemin yanından yazıyorumOna bir daha sarıldımonu çok seviyorum ve hep seveceğimteşekkürler
Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-22-2008   #8
sudenaz

ağlamayın lütfen anneniz hala yanınızda olabildiği için allaha şükredin
vakit ayırıp okuduğunuz için sizdende annenizden de allah razı olsun

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com