Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
deniz, hakkında, kompozisyon, örneği

Deniz Hakkında Kompozisyon Örneği

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Deniz Hakkında Kompozisyon Örneği

Deniz Hakkında Kompozisyon örneği

Deniz yer kabuğunun çukur bölümlerini kaplayan birbiriyle bağlantılı tuzlu su kütlesidir Dünya yüzeyinin büyük bir bölümünü kaplayan denizler başlıca su kaynaklarıdır Balıkçılık turizm ulaşım alanlarında doğal kaynak olan denizler bulundukları yere hem zenginlik hem de birçok açıdan kolaylık sağlar

Açık engin denizler olan Atlas Arktik Hint Büyük Güney Okyanusları dünya üzerindeki en büyük su kütleleridir Okyanuslarla bağlantısı olmayan denizler daha küçük çaplıdırlar fakat bulundukları yer açısından yine de önem taşırlar Aral Gölü Hazar Denizi Lut Gölü Büyük Tuz Gölü okyanusla bağlantısı olmayan denizlerdir

Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olması coğrafi konum taşımacılık geçiş yolları üstünde olma balıkçılık ticaret doğa zenginliği gibi açılardan önemli bir ülke olmamızı sağlar Akdeniz Ege Marmara Denizi ve Karadeniz ile ülkemiz oldukça zengin coğrafi koşullara sahiptir Ülkemizde bu denizlerin ılımanlaştırıcı etkisi turizm başta olmak üzere hayvan çeşitliliği ürün çeşitliliği yerleşim şekilleri gibi farklı unsurları şekillendirir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com