Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ile, ilgili, kitap, kompozisyon, okumak

Kitap Okumak İle İlgili Kompozisyon

Eski 08-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kitap Okumak İle İlgili Kompozisyon

Kitap Okumak ile ilgili Kompozisyon

Kitap okumayı sadece ders içinde değil ders dışında da okumalıyız hiçbir kimse kitap okumasaydı bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu Herkes cahil birbiriyle geçinemez olurdu

Kitap Okumak insana olgunluk konuşmak canlılık yazmak da açıklık verir Bu sebeple az yazanın hafızasının kuvvetli az konuşanın hazırcevap az okuyanın da bilmediğini bilir gibi göstermesi için kurnaz olması lazımdır Tarih kitapları insanı akıllandırır; şiir nükteci matematik dikkatli kılar; felsefe eserleri de derinleştirir Mantık ve hitabet münakaşalarda ustalaştırır; ahlak da ağırbaşlı yapar

"İnsanın okuduğu şey benliğine işler" Hatta insan zekasına ket vuran her türlü engeli iyi seçilmiş eserler okumakla ortadan kaldırabilir Tıpkı vücudun tutulduğu hastalıkların idmanlarla iyi edilebildiği gibi Mesela top oyunu vücutta hasıl olan taşlarla böbrek hastalarına; ok atmak akciğerle göğüse ağır yürüyüşler mideye ata binmek baş ağrılarına iyi gelirKitap okumakta zihnimiz ve zekamızı geliştirmemiz için en iyi idmandır

Unutmayın kötü bir kitabı okumak bile size bir şey öğretirİyi ve kötünün farkını

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com