Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başkan, geliyor, yeni, öss, ösymye

Öss Ösym'ye Yeni Başkan Geliyor

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Öss Ösym'ye Yeni Başkan Geliyor

ÖSYM'ye yeni başkan geliyor

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı değişiyor 4 yıldır ÖSYM Başkanlığı görevini yürüten Prof Dr Ahmet Ünal Yarımağan'ın görev süresi 7 Ekim'de sona erecek

Yaş haddinden dolayı emekliye ayrılacak olan Prof Yarımağan'ın yerine yeni bir isim atanacak Yasa gereği ÖSYM Başkanını atama yetkisi YÖK Başkanı Prof Dr Yusuf Ziya Özcan'a ait Kulislerde ÖSYM Başkanlığı'na henüz herhangi bir isim geçmezken, YÖK Başkanı Prof Özcan'ın bu göreve getireceği isim yeni ÖSS modelinde de önemli rol oynayacak YÖK üniversiteye giriş sisteminde değişikliğe gitme hazırlıklarını sivil toplum kuruluşlarından öneri toplayarak sürdürüyor

YARIMAĞAN'I TEZİÇ GETİRMİŞTİ

7 Ekim 2004'de ÖSYM'nin başına getirilen Prof Dr Ünal Yarımağan'ı YÖK eski Başkanı Prof Dr Erdoğan Teziç göreve getirmişti Yarımağan ÖSS değişikliği konusunda Büyük sistem değişikliği birkaç yıl alır ÖSS'ye girecek öğrenci sayısı mutlaka azaltılmalı Sınav 4-5 değil, 2 kez tekrarlanabilir Aksi halde 12 ay yetmezı demişti

Yakup Bulut

(Yeni Şafak)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com