Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dünya, günü, sigarasız

Dünya Sigarasız Günü

Eski 08-24-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dünya Sigarasız Günü

Dünya Sigarasız Günü

Milli Eğitim Bakanı Doç Dr Hüseyin Çelik, Dünya Sigarasız Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlenen "Sigara ve Gençlik Şöleni"ne katıldı

19514

31052008-MEB

Milli Eğitim Bakanı Doç Dr Hüseyin Çelik, Dünya Sigarasız Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda düzenlenen "Sigara ve Gençlik Şöleni"ne katıldı Burada konuşan Bakan Çelik, sigara yasağının kapsamını genişleten yasanın yürürlüğe konulmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl'ün büyük gayretleri olduğunu söyledi
"Dünya Sigarasız Günü, bizi 1 gün tatmin eder mi?" diye soran ve salondaki öğrencilerden "hayır" yanıtını alan Bakan Çelik, "O zaman bir gün, bir sigarasız gün değil, 365 günümüz, 6 saatimiz dahil sigarasız olsun mu? Dolayısıyla, Dünya Sigarasız Günü değil, dünya sigarasız yılı ve ömür boyu sigarasızlık bizim talebimizdir Hepimiz bunu yerine getirelim" diye konuştu
Ömrü boyunca sigara içmediğini belirten Bakan Çelik, öğrencilerinin yanında sigara içen öğretmenlerle çocuklarının yanında sigara içen anne ve babaların kötü örnek olduklarına dikkati çekti Bakan Çelik, yetişkinlerin küçüklere ''sigara içmeyin'' demelerinin yeterli olmadığını, aynı zamanda örnek olmaları gerektiğini ifade etti
Sigarayla ilgili kanun çıkarılmasının yeterli olmadığını, bu konuda daha önce de bir yasanın yürürlüğe girdiğini hatırlatan Bakan Çelik, ancak önceki yasaya göre hiçbir para cezası kesilmediğini söyledi Sigara yasağını genişleten son yasanın uygulanabilmesi için buna uymayanların uyarılması gereğine işaret eden Bakan Çelik, başkasının yere attığı sigara izmaritini toplamanın iyi bir şey olmadığını, bu nedenle çevre konusunda duyarlı olunması gerektiğini söyledi
Bakan Çelik, "Tütün tüccarlarının cebini şişirmek için herhalde kendi sağlığımızdan fedakarlık yapma, kendi sağlığımızı feda etme gibi bir akılsızlığa düşmeyiz değil mi?" dedi
5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla 4 Haziran Çarşamba günü büyük bir çevre etkinliğinin gerçekleştirilmesi için bütün okulların tatil olacağını bildiren Bakan Çelik, "15 milyon öğrenci, 1 milyon personel ve gönüllü velilerle birlikte, deniz kıyıları, akarsu ve göl havzaları, piknik alanları ve açık havada 20 milyon kişi aynı anda çevre temizliği yapacağız Poşet ve pet toplayacağız Belediyeler alacak, imha edecek" dedi
Bakan Çelik, çevre temizliğinin öğleye kadar devam edeceğini, öğleden sonra da piknik yapılacağını belirtti
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Cevdet Erdöl de çıkardıkları yasanın, çocuk ve gençlerin dumandan ve sigaranın kötü alışkınlıklarından korunmasını amaçladığını bildirdi
Söz konusu yasada hapis cezasının sadece gençlere sigara satanlar için öngörüldüğünü vurgulayan Erdöl, yasaya çocuk ve gençlerin sahip çıkmasının önemine işaret etti
Sağlıklı nesiller yetiştirilmesi halinde ülkedeki insanların sağlıklı hale geleceğini kaydeden Erdöl, son düzenleme sayesinde kalp ve karaciğer hastalıklarının görülme sıklığında azalma olacağını, astım gibi rahatsızlıklar dolayısıyla acillere başvuruların düşeceğini belirtti
Şölende, halk oyunları ve tiyatro gösterileri gerçekleştirildi

Yazının orjinali için wwwmebgovtr adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com