Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Toplum ve Yaşam > Beslenme, Diyet ve Sağlık

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adımlarını, uzasın, ömrün

Adımlarını Say Ömrün Uzasın,,,

Eski 08-21-2008   #1
Şengül Şirin

Adımlarını Say Ömrün Uzasın,,,

Adımlarını say ömrün uzasın
Günlük adımlarınızı sayarak aktif ya da pasif olduğunuzu anlamanız mümkün

Eğer adım ölçerinize (pedometer) göre günde 5 bin adımdan daha azını atıyorsanız adımlarınızı artırmanız gerekir Gün boyunca 5 bin adımdan (yaklaşık 25 mil) daha az yürümek yeni yönergelere göre sedanter (herhangi bir fiziksel aktivitenin olmadığı, münzevi) bir yaşam biçimine işaret etmektedir

Pek çok kişi günlük aktiviteleri sırasında 2 bin ila 5 bin adım arasında adım atmaktadır Eğer 'aktif" kategorisine geçmek istiyorsanız bu günlük 10 bin adım atmayı gerektirir

EVİN ÇEVRESİNDE YÜRÜYÜN

Ortalama bir insan günlük yaşamı sırasındaki tipik işlerini yaparken, örneğin evinin içinde veya çevresinde dolaşırken veya günlük işlerini yaparken 2 bin ila 5 bin adım arasında adım atar Yeni fiziksel aktivite yönergelerine göre bu aktivite düzeyi sedanter olarak kabul edilmektedir 5 bin ila 7bin 499 adım arasındaki adım sayısı düşük düşük aktiviteye, 7 bin 500 ila 9 bin 999 sınırlı aktiviteye, 10,bin ila 12 bin 499 adım aktif olmaya, 12 bin 500 ve üzerindeki adım sayısı ise yüksek aktiviteye işaret eder Günlük adım sayınızı izlemek için bir pedometre kullanabilirsiniz

Eğer egzersiz yapmaya yeni başladıysanız akşam yemekleri sonrası evinizin çevresinde 15’er dakikalık kısa yürüyüşler yaparak “adım biriktirmeye" başlayabilirsiniz Hedefiniz kademeli olarak günde 10 bin adımın üzerine çıkmak olmalıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com