Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Üniversiteler & Kampüsler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilimde, bunlarla, kaliyor, rektörler, uğraşiyor, yabanciya

Rektörler Bunlarla Uğraşiyor. Bilimde Yabanciya Kaliyor.

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Rektörler Bunlarla Uğraşiyor. Bilimde Yabanciya Kaliyor.

Üniversite öğrencilerine "ideolojik halay çekmek" gibi ilginç gerekçelerle açılan soruşturmalara yenileri eklendi İki öğrenciye, "kampüs kapısını sökme" ve "şüpheli bir şekilde karnını tutup okuldan çıkma" gerekçeleriyle soruşturma açıldı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) öğrencileri son dönemlerde birbirinden ilginç gerekçelerle okuldan atılma ve uzaklaştırma cezalarına maruz kalıyor Komedi filmlerini aratmayan gerekçelerle açılan soruşturmalar onlarca öğrencinin eğitim hakkını elinden aldı Rektörlüğün açtığı soruşturma dilekçelerindeki ifadeler ise "bu kadarına da pes" dedirtecek nitelikte Kemal Alemdaroğlu'nun rektörlüğü döneminde "içeri ekmek ve ayran sokmak", "ideolojik halay çekmek", "slogan atmak" ve "saz çalmak" gibi gerekçelerle açılan soruşturmalar, yeni dönemde de yerini geçmişi aratmayacak ilginçlikte gerekçelere bıraktı

MİDESİ AĞRIYORDU

Didem Işın adlı öğrenci hakkında "güvenlik görevlileri ve çevik kuvvet personeline mukavemet ederek bir polisin yaralanmasına sebep olan grubun içinde bulunmak" gerekçesiyle soruşturma açılırken, Edebiyat Fakültesi öğrencisi Meltem Aydın'a soruşturma açılmasının gerekçesi de "şüpheli bir şekilde karnını tutarak okuldan çıkmış olması" Geçtiğimiz haziran ayında okul bahçesinde şiddetli karın ağrısı hissettiğini anlatan Aydın, midesinde rahatsızlık hissetmesi üzerine elini midesine götürmüş bir şekilde okuldan çıkarak, arkadaşlarıyla bir taksiye bindiğini ifade etti Aydın'ın okulun güvenlik kameralarına takılan bu görüntüleri yönetim tarafından "Karnını tutarak şüpheli bir şekilde okuldan çıktı" şeklinde yorumlanarak hakkında soruşturma açılmış Aydın, "üniversitede siyaset yapmak" gerekçesiyle geçtiğimiz eylül ayında okuldan atıldı

HOCALARA DA CEZA

İÜ'de Eğitim-Sen üyesi iki araştırma görevlisine "3 yıl boyunca kademe yükseltmeme" cezası verildi Doğan Çetinkaya ve Ahmet Berkmen adlı araştırma görevlileri, Çevik Kuvvet polisinin kapalı mekanda biber gazı kullanarak, eğitim ve öğretim hakkını engelledikleri gerekçesiyle üniversitede bir basın açıklaması yapıyorlar Yönetim bunun üzerine iki görevliye, üniversite tarihinde az rastlanır "kademe yükseltmeme" cezası veriyor

Tarihi kapıyı sökmüş

Okul yönetimi Hukuk Fakültesi öğrencisi Emre Öztürk'e gönderdiği dilekçede, öğrencinin İÜ Beyazıt Kampüsü'nün tarihi kapısını söktüğünü iddia etti Öztürk'ün, bir dönemine mal olan kapı sökme olayı okul yönetiminin dilekçesine "giriş kapısını sökerek, zorla kampüse giriş yaptığınız" şeklinde yansıdı Yönetim, disiplin soruşturması sonucunda Öztürk'e bir dönemlik okuldan uzaklaştırılma cezası verme kararı aldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com