Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Psikoloji / Sosyoloji / Felsefe

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başarısı, çocuğunuzun, için, okul, sabredin

Çocuğunuzun Okul Başarısı İçin Sabredin!

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çocuğunuzun Okul Başarısı İçin Sabredin!

Uzun bir tatil sonrası ders başı yapmaya hazırlanan öğrencilerin okul başarısında bir anda mucizeler beklenmesinin fayda yerine zarar vereceğini, bu nedenle ailelerin ve öğretmenlerin anlayışlı davranmaları gerektiğini belirtmeliyiz

Uzman psikiyatristler, yaz boyunca dinlenen öğrencilerin, okul telaşının başladığı şu günlerde aileleri ya da öğretmenleri tarafından "artık ders çalış" baskısı altında tutulmalarının öğlencileri bunalıma sürükleyebileceğini önemle belirtiyorlar
Öğrencilerin sosyal yaşantılarından aniden koparılmaması, öğrencilerden okul başarısında bir anda mucizeler beklenmemesi ve sabırlı olunması gerekiyor Aynı zamanda ebeveynlerin, çocuklarına; sürekli olarak "derslerin nasıl" sorusunu yönlendirmekten vazgeçmeleri gerekiyor
Mutlu ve okul başarısı yüksek çocuklar için, başarısının ve güzel davranışlarının övülmesinin pozitif etki yapacağı kaçınılmaz bir gerçektir Çocukları başkalarının yanında asla tenkit etmeyin ve arkadaşlarını ya da komşu çocuklarını örnek göstererek onları küçümsemekten kaçının
Çocukları için mutlu bir gençlik dönemi ve başarılı bir eğitim hayatı arzulayan anne babalar, çocuklarına yaklaşımlarını, kendi çocukluk dönemlerini göz önünde bulundurarak belirlemelidirler
Yeni bir eğitim yılına başlayan çocuklara karşı, ebeveynlerin tavırları ve sorumlulukları elbette hayati öneme sahiptir Çocukların kişilikleri, okuldaki başarılarından çok daha önemlidir Bunu göz önünde bulundurmak da fayda var Derslerinden daha önemli olan şey, çocuğunuzun karakter gelişimidir O tamamlanırsa, her şey mümkündür

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com