Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kana, katliamı

Kana Katliamı

Eski 08-23-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kana Katliamı

Kana Katliamı, 30 Temmuz 2006'da İsrail'in Güney Lübnan'daki Kana köyünde Hizbullah üssü diye bombaladığı evden 37'si çocuk, 60 sivilin cesedi çıkarıldığı olaya denir
Bir sivil savunma görevlisinin kucağına aldığı mavi emzikli bebek cesedi fotoğrafı katliamın simgesi oldu Olay dünyada büyük yankı buldu

Ölen çocukların ve bebeklerin bir kısımının adları ve yaşları aşağıdaki gibidir:
  • Ali Ahmad Hashim, 3 yaşındaydı
  • Abbas Ahmad Hashim, 9 aylıktı
  • Hura’ Muhammed Kassim Şalhub, 12 yaşındaydı
  • Zehra Muhammed Kassim Şalhub, 2 yaşındaydı
  • Ibrahim Ahmed Haşim, 7 yaşındaydı
  • Cafer Mahmud Haşim, 10 yaşındaydı
  • Zaynep Muhammed `Ali Amin Şalhub, 6 yaşındaydı
  • Fatma Muhammed Haşim, 4 yaşındaydı
  • Ali Ahmed Mahmud Şalhub, 17 yaşındaydı
  • Yahya Muhammed Kasim Şalhub, 9 yaşındaydı
  • Ali Muhammad Kassim Şalhub, 10 yaşındaydı
  • Yusuf Ahmed Mahmud Şalhub, 6 yaşındaydı
  • Kasım Semih Şalhub, 9 yaşındaydı
  • Hüseyin Ahmed Haşim, 12 yaşındaydı
  • Kazım Muhammed Şalhub, 7 yaşındaydı
  • Rakiyya Mahmud Şalhub, 7 yaşındaydı
  • Rakiyya Muhammad Haşim
ve 20 çocuk/bebek dahaÖlen bebeklerden biri 10 günlüktüBaşka bir bebeğin ise annesinin kollarında ölmüş fotografı gazetelerde çıktı Resim:Kana katliamında ölen bebekjpg
1996 yılında aynı yerde İsrail tarafından yapılan katliama 1 Kana Katliamı,2006da olana ise 2 Kana Katliamı denir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com