Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fatih, koleji

Fatih Koleji

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fatih Koleji

Fatih Koleji'nin Beylikdüzü'nde bulunan anadolu lisesi binası

Özel Fatih Lisesi, 1961 yılında eğitim ve öğretime başlayan İstanbul'da bulunan özel okuldur 1982 yılında Çağ Öğretim İşletmeleri AŞ tarafından satın alınarak, Özel Fatih Lisesi adıyla eğitime başladı Kısa bir süre sonra, 1984 yılında Anadolu Lisesi ve 1988 yılında Fen Lisesi statüsünde eğitim ve öğretim vermeye başlayan Fatih Koleji, 2003'te bünyesine klasik liseyi de katmıştır
1996 yılına kadar Fatih Draman'da faaliyetlerine devam eden Özel Fatih Lisesi ve Fen Liseleri, artan kayıt taleplerini de dikkate alarak Beylikdüzü'ndeki modern eğitim kompleksine taşındı
Fatih Eğitim Kurumları 1996 yılından itibaren ilköğretime de yönelmiş ve kısa bir sürede Bahçelievler, Merter, Bakırköy, Silivri, Büyükçekmece ve Avcılar'da ilköğretim şubeleri hizmete girmiştir
2001'den itibaren ilk olarak Florya Fatih Çocuk Yuvası'yla çocuk yuvalarını hizmete açmaya başlayan Fatih Eğitim Kurumları, sonrasında sırasıyla Bahçelievler, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Mimaroba ve Yeşilköy'de olmak üzere beş çocuk yuvası daha açmıştır
Fatih Eğitim Kurumları halen 15 şubede 'Türkiye için dünya ile yarışıyor' sloganıyla eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com