Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anadolu, bankası, derince, lisesi, merkez

Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi

Eski 08-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi

Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi 1997-1998 eğitim-öğretim yılında Kocaeli/KocaeliMarmara bölgesinde, İzmit Körfezinin güney ve kuzeyinde yer alan il Kuzeyinde Karadeniz, batıda İstanbul, doğuda Sakarya, güneyde Bursa ile çevrilidir Toprakları 29°22 ve 30°21 doğu boylamları ile 40°30 ve 41°13 kuzey enlemleri arasında yer alır Trafik numarası 41dirİsminin kökeniOsmanlı Devleti İzmit ve civârını Orhan Gazi zamanında 1337 yılı

Derince`de açılmıştır 17 ağustos depreminden sonra Yunanistan Merkez Bankası desteği ile Türkiye Merkez Bankası tarafından 22 Nisan tarihinde temeli atılan okulumuz binası 30 Ağustos 2000 tarihinde bitirilmiştir (4 ay 8 gün)2000-2001 eğitim-öğretim yılının başladığı 11 Eylül 2000 tarihinde bu binada eğitim- öğretime başlandı 2003-2004 öğretim yılında 503 öğrenci, 39 öğretmen; 2004-2005 öğretim yılında toplam 420 öğrenci ile 38 öğretmen ile eğitim ve öğretime devam etmiştir

Okul 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılı sonunda olan ÖSS sınavında %66`lık bir başarı yakalıyarak Kocaeli`de Anadolu Liseleri arasında kazandırma oranı bakımından 1 olmuştur Ayrıca puan türlerine göre ilk 5`e girmiştir

Okulun Web Site Adresi : [http://wwwdalk12tr MBDAL Ana Sayfa]

düzenleHaziran 2007

Bu makale, online kullanıcı topluluğu tarafından oluşturulan ve düzenlenen özgür ansiklopedi projesi Wikipedia'nın Türkçe versiyonu Vikipedi'deki Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi maddesinden kopyalanmıştır Bu makale, GNU Özgür Belgeleme Lisansı ilkeleri kapsamında özgürce kullanılabilir

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com