Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ritüeli, samhain

Samhain Ritüeli

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Samhain Ritüeli

Sevgili paganlar, cadılar ve cadı adayları 31 ekim cadılar bayramına az kaldı yurdumuzda malesef bu bayramı olduğu gibi bir grup olarak kutlamak hem sayımızın azlığı, hem de malum nedenlerden dolayı oldukça zor bu bayramın ritüeli hakkında bilgi bulmak da zor bu yüzden sizlere uyguladığım samhain ritüelini anlatmak istedim umarım beğenirsiniz ve yeni başlayanlara bir ilham kaynağı olur sevgilerimle:

Solitary(bireysel) samhain ritüeli:

Gereken malzemeler:

-Keskin bir bıçak

-Elmalar veya üzümler

-Nar

-Standart ritüel gereçleri(altar vs)

Bunlara ek olarak eğer isterseniz;

-Müzikal bir enstruman

-İki grek tarzı meşale

-ufak servis tabak(lar)ı

-ufak bir havlu (nar ortalığı kirletebilir)

Çemberi açın, elementleri çağırın;

Kutsal ruhları çağırın: “ Hayatı besleyen Gaia, bize oğlun Pan’ı gönder…tarlaların ve koyunların lordu’nu… bize eşlik etsin�?

(tanrı mumunuzu yakın) “Pan! Vahşilerin ve ve temel güçlerin tanrısı…çemberime gir ve coşkunu bizimle paylaş! Bana mutluluğu ve tutkuyu getir…soğuk kıştan önce bana yazın son öpücüğünü ver Bana katıl Pan! IO EVOE (pan davetinde yardımcı olacaktır bu söz)

(ana altara yüzünüzü dönün) ve şunları deyin: “Ouranous! Cennetlere hükmeden! Bana kızın hekate’yi gönder…Gecenin bekçisi hekate, törenime katıl ve kendini yansıt!�?

(tanrıça mumunu yakın) “hekate, gecenin ve dinlenemeyen ruhların kraliçesi…çemberime gir ve huzur ve özgürlüğünü paylaş…sükuneti ve dayanıklılığı getir! Günler ısınana kadar, kış boyunca bana önderlik et! Bana katıl hekate! IO EVOE (davete yardımcı olacak bir söz)�?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yılın döngüsü

Bıçağı alın…elmaları (veya üzümleri) kesin Ve tabağa yerleştirin…tabağı elinize alıp sunağa(altara) doğru kaldırarak sunun ve “yazın son meyvelerini yiyeceğim, sıcaklığın ağaçta (eğer üzüm kullanıyorsanız asmada) olgunlaştırdığı bu güneşin tadını taşıyan tadı almama izin ver�?
Meyveleri yiyin, bir süre durun ve yaz mevsiminin sonunu düşünün
Bıçağı atlara koyun ve “yaz bitti, kış başladı, vahşi hayvanlar uykuya daldı Tanrı kabuğuna çekildi ve tanrıça geceleri soğuk ve uzun kılacak�? deyin

Bıçağı alın ve narı kesin Aynı yöntemle sunağa sunarken şunları söyleyin: “kışın meyvesini yiyeceğim Kabuğunun içinde serin havalarda olgunlaşmış bu meyveyi hissettir bana! Saklanmış hayatı tatmama izin ver!�?

Narı yiyin, bir süre sessiz kalın ve kışın size neler getireceğini düşünün

Dualar;

Bu kısımı da diğer bölümlerde olduğu gibi kendi istediğiniz şekilde yazabilirsiniz ben örnek olarak yazıyorum:

“Hekate Apotropaios, karanlıkların bekçisi! Yaşayanları onların(bedensiz negatifler) zulmünden kolla!!! Hekate Chthonia! Öteki dünyanın Hanım’ı! Karanlık güçler üzerine güç sahibi! Ölülere huzur yollarında liderlik et ve karanlık güçlerin dünyasını mühürlü tut! Hekate Phosophoros! Işık getiren, bize ışığı getir! Savaş ve barışın eşiğinde meşalen bizlere aydınlığı versin ve karanlığı kovalım!�?

Ölmüşleri anma;

Yüzünüzü altara dönün Ölenlerinizin isimlerini anın ve her andığınız kişi için bir tütsü yakın (eğer kömür kullanıyorsanız her isimden sonra bir miktar daha bitki ekleyin)(ya da bir mum yakın) Kaybettiklerinizin bir eşyası ya da resmi varsa altara koyun Onları düşünün…

Onlar için bir parça kek yiyip ve şarap içebilirsiniz (isteğe bağlı)

Tanrılar’a teşekkür;

“ pan…yaz tarlalarının efendisi… varlığın ve benimle birlikteliğin için şükürler olsun neşeni bizimle paylaştığın için teşekkürler Sen ayrılmadan önce kadehimi varlığın için kaldırıyorum…senin onuruna!!! Selam olsun Pan!!! (Kadehinizi kaldırın)ve hoşça kal�?

“hekate…gecenin ve sihrin hanımı! Varlığın ve benimle birlikteliğin için şükürler olsun…kış görevlerin için aramızdan ayrılmadan kadehimi senin onuruna kaldırıyorum! Selam olsun Hekate! (kadehinizi kaldırın) ve hoşça kal…�?

KUTLU OLSUN!!!

Elementleri geri gönderin ve çemberi kapatın…

wwwspatyomcom

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com