Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cinler, değişiklikleri, kişilik

Kişilik Değişiklikleri Ve Cinler.

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kimi insanlar “ ben eskiden şöyle iyiydim, böyle güçlüydüm, şimdi içine kapanık pısırık, iş güç yapamaz oldum” diye dert yanarlar Psikolojik rahatsızlıkların dışında böyle hallerde bazen cini vak’alar ile karşılaşıyoruz Ahenkli bir enerji düzenine sahip olan insan vücudunun, dışarıdan alacağı bir akım ile bu düzeni bozulabilir İnsan, sinir sistemindeki elektrik enerjisi ile ayakta durmaktadır Sinirlerinde bir elektrik boşalması onu felç yapmakta, bir daha o vücut organı çalışmamaktadır İnsana büyü, muska veya başka yoldan musallat olan cin, onun sinir merkezi olan beynine tesir etmeye başlar Beyindeki hareket merkezine gönderilen cini akım, insanı hantal, yavaş hareket eden, pısırık bir kişi yapabilir Yine, zevk ve lezzet merkezindeki sinirlere, cinlerin gönderdiği manyetik akım, insandaki bu duyguları geçici olarak devre dışı bırakabilir Hafıza bu akımdan yara alabilir Böyle birçok vak’ayı incelediğim zaman tıbbi hastalık ile cini rahatsızlıkların birbirine karıştırıldığını gördüm Yani, beyninde maddi bir rahatsızlığı olan şizofreni hastası ile cinlerin bir menfez bularak musallat olduğu kişinin birbirine karıştırılması çoğu kez yapılan hatadır Yıllarca gözüne çeşitli varlıkların ve görüntülerin gözüktüğünü söyleyen bir kişiye, ilaç tedavisi uygulamışlar fakat görüntü ve sesler bir türlü izole edilememişti Rahatsızlık o safhaya varmıştı ki, duyduğu seslerden, gördüğü görüntülerden kurtulmak için, kendini pencere ve balkondan atmaya teşebbüs ediyordu Hâlbuki bu cini bir vak’a idi Kişideki menfez kapatılıp, musallat olan cinler izole edilince, rahatsızlık da ortadan kalkmış oldu
Alıntıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Sayın sedathut,

Cin kavramını nedense hep başka boyutlarda ve korktuğumuz,bize zarar veren anlamlarında değerlendiriyoruzOysa aşağıda alıntıladığım yazıda " cin " kavramının öyle

olmadığını görüyoruzNe dersin?Selamlar

---------------------------------------

" Cinn” de etrafımızda uçuşan (alem dışı) harici varlıklar değildir Alem içinde ve fakat “görünmeyen, tanınmayan, yabancı” demektir Örneğin bugün yeryüzünde bir milyon canlı türü var Bir zamanlar otuz milyonmuş Biz ömrümüz boyunca bunların kaçını görürüz? En fazla yüzünü hadi bilemediniz beş yüzünü… İşte deniz altlarında, ormanlarda, ağaç kavuklarında, toprağın altında, kayalıklarda vs geri kalan bütün göremediklerimiz cindir Onları da Allah yaratmıştır Bu manada “ins-u cinn” görünen ve görünmeyen tüm varlıklar anlamında Türkçe’de “sabah-akşam”, “yaş-kuru” , “gece-gündüz” dememiz gibi bir deyimdir…

Bu durumda “İnsanları ve cinleri (ins-u cinni) bana ibadet etsinler diye yarattım” (Zariyat; 51/56) şu demek oluyor: Gördüklerinizin ve görmediklerinizin tümünü iş ve değer üretsinler, kendilerini ifade etsinler, yapsınlar, meydana getirsinler, bunları Ben ile/Benim yolumdan giderek yapsınlar diye yarattım…Çünkü “ibadet” ile “nüsuk” aynı şey değildir

“Cinlerle konuşmak” da aslında insanın kendi kendisiyle konuşmasıdır İçinden gelen tanımlayamadığı ses ve dürtüleri kendi dışında bir varlıkmış gibi resmetmesi ve kendisine onun hariçten hitap ettiğini sanmasıdır Bu durumda cinn, insan beyninin yarattığı bir kişileştirme oluyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

@Reborn
Sadece bir iki yorum ve konu ekledim,yani asıl düşüncelerimi henüz yansıtmış değilim
Ben zaten cinleri seven biriyim,ama dediğim gibi cinlere bakış açısına göre yorum çeşitliliği vardır ve hiç birine yanlıştır denilemez
Cinler insanlarla iç içe yaşayan ve dünyanın şekillenmesinden etkilenen etkileyen varlıklar olduğunu düşünüyorumBire bir insanlara yardımcı olduklarıda oluyor,ama cinlerinde doğruları ve yanlışları tıpkı insnaların ki gibi göreceli bir konuOnlar da doğru bildiklerine doğru bildiği şekilde yardımcı oluyor
Neyse yazacak çok zamanım var sanırım,erkenden ölmez isem hararetle yazıpta uzun uzun heyecanı kaçırmim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com