Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bahsedenlerniçin, cinlerden, harfli

Cinlerden 3 Harfli Diye Bahsedenler...Niçin 3 Harfli?

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cinlerden 3 Harfli Diye Bahsedenler...Niçin 3 Harfli?

Cinlere Cin Deme 3 Harfli deyoksa gelirler haa!

Uzun yıllardır çevremdeki insanlardan duyduğum ve diğer batıl inançlardan farkı bulunmayan ''CİNLERE CİN DEME 3 HARFLİ DE YOKSA GELİRLER HAA'' yanılsaması beni bu yazıyı yazmaya teşvik ve hatta tahrik ettiKonuyla ilgili ufak çaplı bir araştırma yaptım ve gerçekten bu sözün çok yaygın olarak kullanıldığını gördüm

İslam dininde hiç bir gerçekliği bulunmayan ancak ; nedendir bilinmez insanlarca çok iyi özümsenen batıl inançlar , daha dininin kurallarını bile bilmeyenler tarafından dile getirilmeye devam ediyorBu da onlardan birisidir işte

İnternette konuyla ilgili detay toplarken rastladığım ve hoşuma giden 2 yorumu paylaşmak isterim:

saçmalık ötesionlar da bizden 5 harfli diye bahsediyorlar mı sizce? belki onlar da bizden tırsıyordur?(3 harfli Ali)

cinleri sadece cin deyince anlayıp, üç harfli denildiğinde "kimden bahsediyorlar acaba" diye anlamayıp kulak kabartan gerizekalılar durumuna düşürüyorlardır ki, bana göre cin demekten beter edilmişlerdir ayrıca, bu durumda eti cin'e de "altı harfli" denmesi daha uygun düşer, çünkü eti duyarsa gelip sizi sıvı almadan bir çuval bisküvi yemeye ve nefes alırken boğulmaya zorlayabilir(İlkanmilkan)

CiN DEYiNCE HEMEN GELECEĞiNi VE ÇARPACAĞINI SANANLARDIR ÇOCUKLUĞUMUZUN AZiZ HATIRASI BiR KAVRAMDIR ÜÇ HARFLiLER BiR DE " iYi SAATTE OLSUNLAR" DiYE BAHSEDERDi BÜYÜKLER

cinleri kendilerinden uzak tutmaya çalışanlardır

neymiş efendim? işbu varlıklar adlarını söylemeyip 'üç harfli' diye bahsedilirse gelmezlermiş ben hayatımda bi kere bile cine 3 harfli demedim bi kere bile zahmet edip ziyaretime gelmediler bunu söylüyosun, insanlar: 'ha hay, sen inanmıyosun o yüzden gelmiyolar sana' diyo nispet yapılıyo resmen sanki bana başbakan gelmemiş ama onlara gelmiş

velhasıl kelam bu türden insanlar tartışmaya kesinlikle girilmemesi gereken, hasbelkader girerseniz tartışmanın belli bi dakkasından sonra fenalaşabilen insanlardır fazla üstelememek gerekir zaten cin de gıyabında bu kadar konuşulmasından rahatsız olabilir gelmeyeceği varsa da gelir allah muhafaza

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com