Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bulundu, defteri, goghun, van

Van Gogh'un Defteri Bulundu

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Van Gogh'un Defteri Bulundu

Van Gogh'un defteri bulundu

Hollanda?nın büyük izlenimci ressamı Vincent van Gogh?un (1853-1890) Yunanistan?da bulunan ?müsvedde defterinin��? özgünlüğü araştırılıyor

Yunan yazar Doretta Peppa, Naziler?e karşı Yunanistan?da savaşan babasının sakladığı defterin, Hollandalı van Gogh uzmanlarına inceletileceğini belirterek, bu küçük kahverengi defterin dev ressama ait olduğundan emin olduğunu belirtti Defterlerde Gogh?un yağlıboya ?Patates Yiyenler��?, ?Pere Tanguy��? portresi, ?Keder��? isimli resimlerinin çok benzeri taslaklar yer alıyor ?Gogh eskiz defterini��? Atina?da banka kasasında saklayan Doretta Peppa?nın babası, işgalci Hitler ordularına karşı Yunan direniş ordusunda savaşmış Babası, Nazi orduları II Dünya Savaşı?nda Yunanistan?dan çıkarken direnişçilerin saldırdığı trende ?Gogh defterini��? bulmuş Doretta Peppa, uzmanların yakında defterin özgünlüğünü kanıtlayacaklarını ve en azından 4 milyon euro değer biçildiğini belirterek, ?Bu eşsiz küçük defterin para karşılığı gitmesini istemiyorum Avucumda muhafazada olsun istiyorum��? dedi

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com