Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ayvalık, balıkesir, ilköğretim, istiklal, okulu

İstiklal İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İstiklal İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

İstiklal İlköğretim Okulu Hakkında - İstiklal İlköğretim Okulu Tanıtım - İstiklal İlköğretim Okulu Resimleri - İstiklal İlköğretim Okulu İletişim

Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; İstiklal İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, İstiklal İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, İstiklal İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, İstiklal İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Dünyanın en güzel bahçıvanları öğretmenler, en iyi mahsulü de öğrencilerdir

Öğrencilerin arasındaki farklılıkların bilincindeyiz ve bunları birer zenginlik kaynağı olduğuna inanıyoruz Birbirimizi anlıyor, farklılıkları ve görüş ayrılıklarını birer zenginlik olarak kabul ediyoruz

Biz, yenilikçiyiz Yurtta ve dünyadaki yeni eğitim teknolojilerini yakından takip ederiz Değişim mükemmeliyete ulaşmada bize cesaret kazandırır Geçmiş deneyimlerimiz ise değişimi göze almamıza yardım eder

Biz, öğrencilerin başarısını arttırmak için karşılıklı olarak sorumluluk alır Öğrencileri, velilerin ve tolumun sürekli gelişen beklentilerine ayak uyduracak şekilde geliştirmek için yüreklendiririz

Biz, farklıyız Çoşkulu ve üretkeniz Yetenek ve enerjimizi asla boşa harcamayız

İstiklal İlköğretim Okulu Tarihçesi

Osmanlı imparatorluğu zamanında Ayvalık tamamen Rumlarla meskun bulunduğundan burada Resmi Türk Okulu yoktu Kurtuluşu müteakip 1923 yılında Ayvalık Kaymakamı olan Azmi Beyle Maarif Müfettişi Hacı Bekir Efendi tarafından ilk olarak şimdiki Cumhuriyet Okulu açılmıştı Sonradan bir Kız Okulu olarak 3 dershaneli bugünkü İstiklal Okulu açılıyor ve öğretime başlanıyor 1923 yılında okulun idaresi Havran'dan naklen gelen Müşerref Hanıma verilmiş ve bu ders yılında okul 3 dershaneli imiş

1923-1924 ders senesi teşkilat dolayısıyla okul 3 devreye ayrılıyor

1- Devre-i Ula

2- Devre-i Mutavassıta

3- Devre-i Aliye

Devereler ikişer şubeli olduğundan okulda 6 sınıf bulunmaktadır Ders senesi tatilinde İzmir emrine verilen Müşerref Hanımın yerine, Başöğretmenliğe, Bezm-i Alem Sultanisi mezunlarından Meliha Artur tayin edilmiştir

1924-1925 Öğretim yılında diğer okullar gibi beş sınıfa çıkarılmıştır 1926-1927 Ders yılında Numune Teşkilatı diğer okullardan kaldırıldığı gibi bu okuldan da kaldırılmıştır Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince Kız Okulu Vasfını bırakarak Erkek ve Kız öğrencilerin birlikte okutulması sağlanmıştır 1928'de sınıf usulü tatbik edilmiştir 1929-1930 yılında Halk Dershanesi açılmış ve 216 Hanıma Yeni Alfabe öğretilerek okumaları sağlanmıştır

Meliha Artur'dan sonra okulun Başöğretmenliğine Nabi Özsoy getirilmiştir 1939 yılında Ege Bölgesi Dikili Depremi ile okul hasara uğradığından 1941 yılında Ders Yılını Cumhuriyet okulunda çift tedrisat yapmıştır Tamirden sonra tekrar okula geçilmiştir

1944 yılı 5 Ekim'de vuku bulan Ayvalık Depremi neticesinde okulun her iki binası büyük hasara uğramış ve bir hafta hiçbir okulda tedrisat yapılmamıştır Kasım ayında okul tekrar Cumhuriyet Okuluna taşınarak orada ikili öğretime geçmiştir Bu süre içerisinde Başöğretmenliği Zeynep Sungur Tekin vekaleten idare etmiş ve 10121946 tarihinde Kızılay tarafından tamir ettirilen okulumuza geçilmiştir Başöğretmenliğe Ali Zengi getirilmiştir

18 Mart 1953 tarihinde olan depremde okul ağır hasar uğramıştır Dinlenme tatili olduğundan can kaybı olmamıştır Binada eğitim yapılamadığı için Gazi Okulu'na taşınılarak ikili öğretime 25 Mart 1953'te başlanmış Kızılay tarafından camiye bakan bina yeni olarak yapıldı Diğer bölüm onarıldı İki yıl sonra Gazi İlkokulu'ndan şimdiki yerine taşındı Bu tarihten itibaren eğitim öğretimini bu binada sürdürmektedir

1997-1998 eğitim öğretim yılından itibaren İLKÖĞRETİM olarak hizmet vermektedir

8 Aralık 2002 akşamı Çınarlı Cami Minaresinin okul binası üzerine düşmesiyle okul binası hasara uğramış ve bir bölüm yine Gazi İlköğretim Okulu'na taşınmıştır Onarım 17 Şubat 2003'te tamamlanınca tekrar binamızda eğitim öğretime devam edilmiştir

2004 yılında yapılan laboratuara ilave olarak 2007 yılında Bilgisayar Teknoloji Sınıfı kurulmuş olup halen kadrolu bir müdür, altı sınıf öğretmeni, beş branş öğretmeni ve bir hizmetli ile eğitim öğretime devam edilmektedir

İstiklal İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: İstiklal İlköğretim Okulu
Adresi: Hamdibey Mah Alibey Cami Caddesi No:27 Ayvalık Balıkesir
Telefon Numarası: 266 3121102
Faks Numarası: 266 3121102
E-mail Adresi: bilgi@ayvalikk12tr
Web Adresi: İstiklal İlköğretim Okulu

İstiklal İlköğretim Okulu Resimleri

Kaynak : webrehberibiz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com