Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adıyaman, ilköğretim, kahta, okulu, salkımbağı

Salkımbağı İlköğretim Okulu Kahta Adıyaman

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Salkımbağı İlköğretim Okulu Kahta Adıyaman

Salkımbağı İlköğretim Okulu Hakkında - Salkımbağı İlköğretim Okulu Tanıtım - Salkımbağı İlköğretim Okulu Resimleri - Salkımbağı İlköğretim Okulu İletişim Bilgileri

KURUM ÖZELLİKLERİ

*
İLİ:ADIYAMAN
İLÇESİ:KAHTA
Kurum AdıÖO
*
Kurum Tipi:A
*
Kurumun Bulunduğu Yerleşim Yeri:Köy
*
İlçe Merkezine 7 km Mesafede

OKULUN TARİHÇESİ

*
Salkımbağı İÖOkulu 1954 yılında eğitim Öğretime açılmıştırPrefabrik bina olarak yapılmış 2 derslik ve 1 idare odası yine prefabrikten yapılmış iki daireden oluşan Öğretmenler lojmanından ibarettir1992 yılında TPAOtarafından 3 derslik 2 idare odası 4 daireli Öğretmen Lojmanı ve 1derslikli Ana Sınıfı yaptırılmıştırBu sayede Orta Okul açılmıştır2000 yılında 3derslikli ve 1 idare odalı yeni bir derslik yapılmıştırOkulumuz şu anda 9 dersli k 2 idare odası 1Ana Sınıfı 4Kabinli WC4daireli öğretmen lojmanınasahiptirOkul arsası içerisinde 5 adet bina mevcuttur

OKULUN FİZİKİ DURUMU

Okulumuz toplam beş binadan ibaret olduğu için bakımı da zor olmaktadır2003 yılında TOÇEV Vakfı tarafından tamirattan geçirilmiştirOkulun dört binası bu yıl boyanmış olup ana bina dediğimiz idarenin bulunduğu bina boyanamamıştırOkul İhate Duvarı yapılmış olup bahçesi ağaçlandırılmaya çalışılmaktadırDerslik yetersizliği nedeni ile ikili eğitim yapılmaktadırAyrıca Okulumuz Taşıma Merkezli olduğu için ihtiyacı karşılayamamaktadır
Toplam öğrencisi 600 ün üzerinde olup öğrenci WCleride ihtiyacı karşılamamaktadır

Salkımbağı İlköğretim Okulu Adıyaman Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Salkımbağı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Salkımbağı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Salkımbağı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Salkımbağı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: SALKIMBAĞI İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Saklimbaği Köyü Kahta / Adiyaman

Telefon Numarası: 4167342192

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi :http://salkimbagimebk12tr/

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com