Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eskişehir, ilköğretim, okulu, tepebaşı, ulku

Ulku İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ulku İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

Ulku İlköğretim Okulu Hakkında - Ulku İlköğretim Okulu Tanıtım - Ulku İlköğretim Okulu Resimleri - Ulku İlköğretim Okulu İletişim

Ulku İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1902 yılında 5 derslikli ahşap kagir karması bir bina ile Odunpazarı semti Sığıl Sokak'ta (Atatürk Lisesi arkası))Gülizar Terakki Zukurr İlk Mektebi adı ile eğitime başlamıştır Daha sonra1924-1926 yıllarında eski harflerle öğretim yapmak üzere Altıncı İlk Mektebi adı altında öğretime devam etmiştir

1936 yılında ÜLKÜ adını almıştır1956 depreminde bina büyük hasar görünce 1959 yılında yıkım jararı nedeniyle terk edilmiştirAynı yıl Yenibağlar Mahallesi'nde tek katlı binada öğretime başlamıştırNüfusun artmasıyla 1961 yılında ikinci kat ilave edilmiştir

1998-1999 öğretim yılında İlköğretim 8 yıla çıkarılınca okulumuz bahçesinde 9 derslikli ek bina yapılmış olup, halen okulumuz iki ayrı binada eğitim öğretimi sürdürmektedir

Ulku İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Tepebaşı
Okulun Telefonu: 2223225214
Okulun Faksı: 2223211361
Okulun Adresi: YENİBAĞLAR MAHÖZBEK SOKNO:1 Tepebaşı Eskişehir
Okulun Web Adresi: http://wwwesulkuk12tr
Okulun E-Posta Adresi: 968733@mebk12tr
Okulun Müdürü: Mehmet DEMİRBAŞ
Okulun Ulaşım Bilgileri: Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsüne yakın,Tramvay ve AndÜniversiteye gelen tüm otobüsler
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Ulku İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com