Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
100yıl, ilköğretim, merkez, okulu, trabzon

100.Yıl İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

100.Yıl İlköğretim Okulu Merkez Trabzon

100yıl İlköğretim Okulu Hakkında - 100yıl İlköğretim Okulu Tanıtımı - 100yıl İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - 100yıl İlköğretim Okulu Resimleri

100yı İlköğretim Okulu Trabzon Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; 100yı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, 100yı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, 100yı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, 100yı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: 100YI İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Yeni Mahalle 61200 Trabzon
Telefon Numarası: 4622302095
Faks Numarası: 4622250857

TARİHÇEMİZ

100 Yıl İlköğretim Okulu Yenimahalle’nin okulu olarak açılmadan önce öğrenciler Fatih İlkokulu, 24 Şubat İlkokulu Cumhuriyet İlkokulu gibi okullarla gidiyorlardı Bu durum öğrenciler açısından son derece zor oluyordu

Halen Tekel Başmüdür’lüğünün bulunduğu yer turistik otel olarak yapılması düşünülüyordu Otelin temelleri kalmıştı Fakat bu proje gerçekleşmeden yarım kalan bina mahalle halkı tarafından işgal edilmek istenmişse de zamanın idarecileri buna müsaade etmemişlerdir Daha sonra turistik otel yapımında vaz geçilmiş arsa tekel baş müdürlüğü tarafından satın alınmış ve kendi binasını yaptırdıktan sonra arsanın 3223 metre kare’si boş kalmıştı Çeşitli devlet kuruluşları bu arsaya talip olmuşlarsa da en yakışanının okul olacağı gerekçesiyle arsa Milli Eğitime devredildi

1980 yılında başlayan okul inşaatı 1981 Ekim ayında yapılarak 2111981 tarihinde ilkokul olarak eğitim ve öğretime açıldı Ödenek yetersizliğinden okulun bahçe duvarları çeşitli devlet kuruluşları tarafından yapılmıştırOkul 100yıl ilkokulu olarak eğitim ve öğretime devam ederken okul öncesi Temel eğitim Genel Müdürlüğünün 322,2(83) Temel eğitim şb Md/1342 Sayılı ve 1711973 tarihli genelgesi ile 1983–1984 Öğretim yılında Temel eğitim uygulanmasına geçilmiştir Daha sonra yine Temel eğitim Genel müdürlüğünün 7021Pla YatŞbMd (536)24395 sayılı ve 2581983 tarihli genelge gereğince okulun adı 100Yıl İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştirHalen okul ilköğretim okulu olarak eğitime ve öğretime devam etmektedir

Kurumun Misyonu :

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,vatanını ve milletini seven,kendine güvenen,üreten,araştıran,sorgu layan,milli ve manevi değerlerine bağlı,demokrasi bilinci gelişmiş bireyler yetiştirerek 3 yıl içinde her alanda Trabzon ilinin en seçkin ilk beş okulu arasına girebilmek

Kurumun Vizyonu:

100yıl İlköğretim Okulu'nu; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda nitelikli bir eğitim veren; Mezunlarının tamamı yüksek öğrenim görmüş ve kendilerini mutlu hissettikleri işlerde çalışan, kendini vatanının ve milletinin yükselmesine adamış, çağdaş, laik, demokrat, katılımcı, yaratıcı, bilimle donanmış , saygı , sevgi ve güven dolu bireyler yetiştirerek Saygın, güvenilir ve ilk tercih edilen okul haline gelmektir

mebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com