Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anaokulu, faik, merkez, mersin, mürüvet, uğuz

Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Mersin Merkez

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Mersin Merkez

Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Hakkında - Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Tanıtım - Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Resimleri - Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu İletişim

Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Mersin Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Tarihçesi:

Okulumuz adından da anlaşıldığı gibi Mersin ili Gülnar ilçesinde doğmuş olan işadamı Faik UĞUZ tarafından 8 dönüm arazi üzerine Halkkent mahallesinde yaptırılmıştır Okulumuz adını ise Faik Bey çok sevdiği eşinin adı eklenerek şimdiki adı olan Mürüvvet Faik Uğuz İÖO olarak eğitim sistemimizdeki yerini almıştır

Mürüvvet Faik Uğuz İÖO 1990 yılında açılmış olup 1990–1991 eğitim öğretim yılında 622 öğrenci 1 Okul müdürü ve iki müdür yardımcısı ile eğitim öğretime hazır bir halde hizmete girmiştir

Mürüvvet Faik Uğuz İÖO 1999 yılında kapatılmış ve 2000 yılında bağımsız Mürüvvet Faik Uğuz Anaokulu olmuştur İlköğretim bu kurum müdürlüğünün diğer kısmında devam etmiştir

Halkkent mahallesinde yaşayan vatandaşların gelir durumunun iyi olmamasından dolayı anaokuluna öğrenci gönderemediklerinden ve anaokulu öğrenci sayısının 20–30 kişi olmasından dolayı aynı yıl valilik oluru ile okulun diğer yarısında derslik sayısının yetersiz olmasından dolayı 1 sınıftan 5 sınıfa kadar öğrencilerin eğitim görmeleri amacıyla Mürüvvet Faik Uğuz İlköğretim Okulu olarak yeniden öğretime açılmıştır

2008–2009 öğretim yılında 6 derslik 1 müdür 6 öğretmen 1 memur 1 hizmetli ve 165 öğrenci ile sadece 1kademe eğitimine normal öğretim olarak devam etmektedir

Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: MÜRÜVET FAİK UĞUZ ANAOKULU
Adresi: Fatih Sultan Mehmet Bulvarı,Yeşilirmak Cadhalkkent/ Mersin
Telefon Numarası: 3242231466
Faks Numarası: 3242231466
E-mail Adresi:

Mürüvet Faik Uğuz Anaokulu Resimleri:

biz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com