Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anaokulu, eskişehir, koleji, ted, tepebaşı, özel

Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Tepebaşı Eskişehir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Tepebaşı Eskişehir

Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Hakkında - Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Tanıtım - Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Resimleri - Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu İletişim

Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

TED Eskişehir Koleji, ülkemizdeki 22 TED okuludur SÜREL ailesinin 60 yıllık iş deneyimini, eğitim alanında TED ailesinin deneyimleriyle birleştirerek Eskişehire sundukları hizmetin temelleri, 2008 yılında atılmıştır

TED Eskişehir Koleji Yerleşkesi, 1252 öğrenci kapasiteli entegre bir yerleşkedir 50000 metrekarelik arazi üzerinde tasarlanan yerleşke projesinde; anaokulu, ilköğretim, lise, sosyal tesis binaları, tiyatro ve konferans salonu, kütüphane, multimedya-öğrenim merkezi, gözlemevi, tribünlü yarı olimpik yüzme havuzu, tribünlü spor salonu, bale stüdyoları, her kademe için ayrı tören alanları, bahçede oyun sahaları ve açık amfi tiyatro, tenis kortu, açık basketbol sahaları, binicilik için ayrılmış alan ve bir saat kulesi bulunmaktadır

Yerleşkenin çevresinde yeşil bir kuşak oluşturulmuş yapılar ve oyun alanları anayoldan izole edilmiştir

Yerleşkede Anaokulu sınıf derslikleri 20, ilköğretim ve lise sınıf derslikleri ise 24 kişilik olarak tasarlanmış ve yerleştirilmiştir

Türk Eğitim Derneği (TED), Mustafa Kemal Atatürk'ün istek ve yüreklendirmesi ile Atatürk devrimlerinin yurt genelinde yaygınlaştırılması ve ileri medeniyet düzeyine ulaşılması hedefleri doğrultusunda çalışmalarda bulunmak üzere, 1928 yılında Türk Maarif Cemiyeti adı altında kurulmuştur Aradan geçen 80 yılda Türkiye çapında 21 TED Okulu kuruldu

TED Eskişehir Koleji ise Sürel Eğitim Hizmetleri AŞ çatısı altında 80 yıllık TED geleneği ile kurulan 22 okul oldu TED Genel Merkezi’ nin rehberliği ve denetimi altında öğretmen ve idareci kadrosunu oluşturdu Tüm TED okullarında olduğu gibi, TED Eskişehir Koleji’ nin eğitim kadrosu kalabalık bir başvuru gurubunun arasından seçildi TED Eskişehir Koleji, 8 Eylül 2008 Pazartesi günü anaokulunda 5 ve 6 yaş grubu ile ilköğretimde ise ilk yedi sınıfta 2008-2009 eğitim-öğrenim yılına başladı

İkinci yılına giren TED Eskişehir Koleji Özel İlköğretim Okulu 2009-2010 eğitim-öğretim yılı sonunda ilk mezunlarını verecektir 2010-2011 eğitim-öğretim yılında ise TED Eskişehir Koleji Özel Lisesi eğitime başlayacaktır

Vizyonumuz
Atatürk ilke ve inkılâplarını özümsemiş, ülkemizin dünya lideri olmasına katkıda bulunan, tüm öğrencilerini akademik ve sosyal yönden ulusal ve uluslar arası toplumların her zaman en önde gelen bireyleri olarak yetiştirmek ve tüm dünyada örnek alınacak bir eğitim kurumu olarak, TED Eskişehir Koleji'nde eğitim görmeyi herkes için ayrıcalığa dönüştüren, mutlu, kendine güvenen, laik, toplumsal değerleri, aile, iş dünyası ile bütünleştirmiş, sürdürülebilir kalkınma, çevre bilinci oluşmuş ve sorgulayarak öğrenen, okulu gerçek bir yaşam alanı olarak gören, bireyler yetiştirmektir

Misyonumuz
Türk eğitim sisteminin iyi insan, iyi vatandaş yetiştirmekte örnek ve öncü kuruluşlarından olan Türk Eğitim Derneği’nin eğitimde başarı geleneğini sürdürerek, geleceğin lider kadrolarını, iş insanlarını ve çeşitli meslek alanlarında, sanat ve sporda model olacak önemli bireyler yetiştirmektir

Eğitim Politikamız

Eğitim Programımız
TED Eskişehir Koleji Özel Anaokulu eğitim programı, 20 TED okulunca eş zamanlı olarak uygulanmaktadır Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi’nce belirlenen aylık temalar aracılığı ile MEB’in belirlemiş olduğu amaç ve kazanımlar, çocuklarımızın seviyelerine göre programa dahil edilerek, aylık etkinlik programı oluşturulur Bu programa okul-aile iş birliği amacıyla aile katılımları; belirli günler ve haftalar; temalarla belirli gün ve haftalara bağlı alan gezileri eklenir
Her ay temaya bağlı bir proje konusu belirlenir Ayın son Perşembe günü proje sergisi ve proje partisi veli katılımı ile gerçekleştirilir

Erken Çocuklukta Farklılıklara Saygı Eğitimi
Birbirinden farklı özelliklere sahip insan ve grupların bir arada, uyum içinde yaşayabilmesi için farklılıklara saygı göstermenin öğrenilmesi amacıyla bu eğitim okulumuzda uygulanmaktadır Engelli hakları, farklı ırktan insanlarla iletişim, farklı bireysel özelliklere ait insanlara saygı gösterebilme vb kavramları beceri haline dönüştürmek için tasarlanan etkinlikler, yıllık plana yayılmış bir şekilde uygulanmaktadır Örneğin körebe oyunu bir görme engellinin, elleri kullanmadan ağızla kalem tutarak resim yapma eksik uzuvlu insanlar açısından bakabilmeyi kazandırmak amacıyla uygulanan etkinliklerdendir

Değerler Eğitimi
İnsan davranışlarının temelini oluşturan ve hayatına yön veren saygı, mutluluk, işbirliği, sorumluluk, sabır, dürüstlük vb değerlerin 0-6 yaşta kazanılması, çocuklarımızın düzgün bir ahlak gelişimi ile geleceğe adım atmaları için çok önemlidir Bu bilinçle okulumuzda, sene içine yayılmış bir şekilde değerler eğitimi programı uygulanmaktadır Bu program ile çocuklara kuralları öğrenme, başkalarının da hakları olduğunu anlama, paylaşma, bekleme, başkalarının eşyalarına özen gösterme, yetişkini dinleme, nezaket gibi sosyal becerilerin de kazandırılması amaçlanmaktadır

Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: TEPEBAŞI
Okulun Telefonu: 2224332214
Okulun Faksı: 2224332002
Okulun Adresi: Yukarı Söğütönü Mah Söğüt ve Uludere Yolu No:564 ESKİŞEHİR
Okulun Web Adresi: http://wwwtedeskisehirk12tr
Okulun E-Posta Adresi: tedeskisehir@tedeskisehirk12 tr
Okulun Müdürü: İSMAİL SAMUR MDV
Okulun Öğretmen Sayısı: 2
Okulun Öğrenci Sayısı: 22
Okulun Derslik Sayısı: 5
Okulun Ulaşım Bilgileri: Keskin Köyü Yolu 4 Km
Okulun Lojman Durumu: Yok

Ted Eskişehir Koleji Özel Anaokulu Resimleri :

biz - anaokulumorg - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com