Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akyurt, ankara, ilköğretim, kozayagı, köyü, okulu

Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Akyurt Ankara

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Akyurt Ankara

Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Hakkında - Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Tanıtım - Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu Resimleri - Kozayagı Köyü İlköğretim Okulu İletişim

Tarihçesi

Okulumuz 1952 yılında ilk yerleşim yeri olan eski köy mevkiinde eğitim öğretime başlamıştırBu bölgede heyelan olması sebebiyle köy şimdiki yerine taşınmış ve 2001 yılında şimdiki yeni binasıyla hizmete girmiştirAnkara’ya 56 km uzaklıkta Çankırı yolu üzerinde, Ahmetadil, Karacakaya ve Haydar köylerinden taşınarak gelen 109 öğrenci ile 150 öğrencisi ve 15 öğretmeni bulunmaktadır 8 derslik, anasınıfı, bilgisayar sınıfı,fen laboratuarıi, atölye, çok amaçlı salonumuz etkin bir şekilde kullanmaktayız

Yolumuz uzak, öğrencilerimiz fakir; bunlar eğitimin kötü olacağı anlamına gelmiyorOkulumuz projeksiyon, tepegözler, mikroskoplar,fotokopi makinesi, bilgisayarlar gibi teknolojik araçların yanında zengin kütüphanesiyle ve örnek uygulamalarıyla başarıdan başarıya koşmakta

2004 yılında “Çevre” konulu bilgi yarışmasın da Ankara 1si oldukları yarışma TRT de yayınlandığında tüm Türkiye onları tanıdı Kazandığımız 2 bilgisayar ile şu anda okulumuzda 18 bilgisayar bulunuyor

2004-2005 Eğitim öğretim yılında Avrupa Birliği destekli Temel Eğitime Destek Projesi kapsamında Yeni Müfredatın Uygulandığı Türkiye de 120, Ankara da 25 okuldan birisi olarak Akyurt’u en iyi şekilde tanıttı

8sınıf öğrencilerinin 2005 yılı OKS sınavında aldıkları puanların ortalaması ile Ankara’da ki 800 İlköğretim okulu arasında 187, özel ilköğretim okullarını bu sayıdan çıkardığımızda ise 125oldularAkyurt,Çubuk ve Kalecik okulları arasında ise 1 olduk…

Özellikle kız çocuklarının liseye gitmeleri için yapılan veli görüşmeleri,anneler toplantıları sonucunda kızların %90’ı liseye hatta yatılı olarak Anadolu Liselerine gitmekteler

Tabii okulu ziyaret ederek oradaki öğrenci ve öğretmenleri sevindirmeniz,onların yanında olduğunuzu hissettirmeniz mükemmel olacaktır Ve onların hala birçok ihtiyaçları var

İLETİŞİM

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: KOZAYAGI KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: KOZAYAĞİ KÖYÜ AKYURT
Telefon Numarası: 3128495285
Faks Numarası: 3128495285

biz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com