Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ali, baran, ilköğretim, nevşehir, numanoğlu, okulu, ürgüp

Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu

Okulun Adı: Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu

Adresi: Fatih Mahallesi Ahmet Erenler Caddesi Ürgüp/NEVŞEHİR

Telefonu: (0 384) 341 20 29

Amaçları: İlköğretim

Seviyesi: İlköğretim

Derecesi: A

Öğrenim Şekli : Normal, gündüzlü, karma

Müdürü: Nizamettin Kılıçarslan

Okutulan YDil: İngilizce

Okulun Tarihçesi: Ali Baran Numanoğlu İlköğretim Okulu, Numanoğlu ailesinin 710 metre karelik arsalarını okul için bağışlamalarından sonra çevredeki diğer arsa sahipleri de bağışta bulunmuşlar ve 6101 metre karelik bir alan ortaya çıkmış ABN İlköğretim Okulu yaptırma ve yaşatma derneği, dernek kasasında bulunan 55 milyon ile okul inşaatına 1990 yılında başlamıştır Daha sonra devletin 950 milyon liralık katkısı ile 1992 yılında okul inşaatı tamamlanmış ve 1992-1993 öğretim yılında 5 ilkokul, 4 ortaokul olmak üzere toplam 9 şubede 331 öğrenci ile öğretime başlamıştır 1993-1994 öğretim yılında ana sınıfı açılarak hizmete girmiştir

Okulun İsmi: Numanoğlu ailesinin büyüğü olan ve birkaç dönem Nevşehir milletvekilliği yapan aynı zamanda Ürgüp belediye başkanı olarak görev yapmış bulunan Ali Baran Numanoğlu'nun ismi verilmiştir

Binanın Özellikleri: Bina 3 katlı olup betonarme ve tuğla ile yapılmış dışı sarı taş ile kaplanmıştır

Dershaneler: 16 dershane olup; 12 adet sınıf, 1 ana sınıfı, 1 bilgisayar odası, 1 laboratuvar ve 1 iş-teknik sınıfı

Okulun Diğer Bölümleri: 1 müdür odası, 1 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 memur odası, 1 arşiv, 1 hizmetli odası

Bahçenin Alanı: Tüm tapulu yer, 6101 metre kare olup, okulun alanı 578 metre karedir

VİZYONUMUZ
Ülkemizde, bilim ve teknik alanda eğitim veren, alanında üniversiteyi hedefleyen öğrenciler yetiştiren, kendi başına işletmeler kuran, yöneten, girişimci, milli ve manevi değerlerine sahip, toplum ve ülke sorunlarına duyarlı, haklarını bilen ve arayan, mesleği ile ilgili yabancı teknik yayınları takip edebilen, yabancı meslektaşları ile iletişim kurabilecek düzeyde yabancı dil bilen elemanlar yetiştiren, mezunları işverenler tarafından tercih edilen, teknolojinin kaynağı bir okul olmaktır
MİSYONUMUZ
“Bütün öğrenciler öğrenebilir" ilkesi doğrultusunda tam öğrenme yaklaşımı ile okulumuzda Toplam Kalite Yönetimi anlayışını benimseyerek, sosyal yönü güçlü, dürüst, sağlam bir ruhsal yapıya sahip, kişilikli, yetenekli, yoğun rekabet ve olası işsizlik ortamında ayakta kalabilme becerisi gösteren, çevre ihtiyaçlarını karşılayabilen bilgili ve becerikli teknik eleman yetiştirmek

kaynak :webrehberi biz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com