Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dalan, güzelbahçe, hamdi, ilköğretim, izmir, okulu, yelki

Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Güzelbahçe İzmir

Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Hakkında - Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Tanıtım - Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Resimleri - Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu İletişim

Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1931-1932 yılına kadar eski tip okulda öğrenim yapılmakta iken, zamanın İzmir valisi Kazım DİRİK' in teşvik ve yardımlarıyla köyün eski bir mezarlık sahası olan 15 dönümlük alan okul yapımı için seçilmiştir Taş, kum ve kireç köylü tarafından temin edilmiş ve devletinde 1500 lira yardımı ile okulun inşası tamamlanmıştır 1933 yılında iki öğretmen, 48 öğrenci, üç sınıf olarak öğrenime başlamıştır 1939-1940 eğitim öğretim yılında 5 sınıflı olmuştur

1948 yılında köy bütçesinden okula ait işlik binası yapılmış bu bina üç yıl demircilik ve dokumacılık işlerinde kullanılmıştır Okulun yapımı sırasında dikilen çam ağaçlarının yanına 1959 yılında fıstık çamları dikilmiştir

Eski okulun ihtiyaca cevap veremeyecek hale gelmesi üzerine 1973 yılında % 98' i Sabuncu Hamdi DALAN tarafından katkı sağlanarak Cumhuriyetimizin 50 yılı anısına 5 sınıflı olarak eğitimin hizmetine sunulmuştur Okulumuzun ismi YELKİ HAMDİ DALAN İLKOKULU olarak değiştirilmiştir Bina 345 metrekaredir ve inşaat tarzı tek kat yığmadır

1972 yılında devlet tarafından okul bahçesinde yığma bina olarak yapımına başlanan iki adet lojman 1973 yılında bitirilmiştir Binanın yerleşim alanı 90 metrekaredir Bir adet de prefabrik bir lojman yapılmış ve daha sonra burası ana sınıfı olarak kullanılmıştır

1998 yılında temel eğitimin sekiz yıla çıkması üzerine okul ihtiyaca cevap veremez hale gelince hayırsever Namık ELAL tarafından beş derslik bir salon bir kütüphane ve iki adet yönetim odasının da bulunduğu iki katlı yeni bina 1999 yılında hizmete girmiştir

Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Güzelbahçe
Okulun Telefonu: (232) 236 79 08
Okulun Faksı: (232) 236 70 11
Okulun Adresi: Yelki
Okulun Web Adresi: http://wwwyelkihamdidalanmebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: hamdidalank12@hotmailcom
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri: İzmir Merkez Ve Üçkuyulardan Otobüs Ve Minibüs Mevcut
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com