Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, bilgileri, cengiz, ilköğretim, kuyucak, okulu, topel

Cengiz Topel İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cengiz Topel İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Cengiz Topel İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuyucak'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Cengiz Topel İlköğretim Okulu Resimleri - Cengiz Topel İlköğretim Okulu Okulu Hakkında

OKULUMUZUN TARİHÇESİ :

İlçe merkezinde tek okulun yetersiz olması ikinci bir İlkokulun yapımı çalışmalarının başlamasına neden olmuştur 1963 yılında ikinci bir İlkokulun yapımı proğrama alınmış, Kuyucak Belediyesinin bağışladığı arsa üzerine 6 derslikli olarak inşaata başlanmıştır Keşif bedeli 182000 TL, Mal oluşu : 202000 TLdir
1964 � 1965 Öğretim Yılının 2 yarısında inşaatı tamamlanan okulumuzda eğitim-öğretim başlamıştır

Okulumuz adını 1964 yılındaki Kıbrıs Harekatında şehit olan Pilot YzbCengiz Topel�in adından almıştır

Uzun yıllar tek katlı hizmet veren okulumuz öğrenci artışı nedeni ile ikili öğretim yapmıştır Ancak buda yeterli olmayınca, kat ilavesi çareleri aranmıştır 1989 yılında proğrama alınan kat ilavesi, 40000000 TLkeşif bedeli ile, aynı yıl Ağustos ayında inşaatına başlanmış, kaba inşaatı o yıl bitirilmiştir 1990-1991 İnşaat sezonunda ince işçiliği tamamlanmış, kat ilave maliyeti 200000000Tlbulmuştur

1991 � 1992 Öğretim yılı başında normal öğretime geçilmiştir
1993 � 1994 Öğretim yılından itibaren İlköğretime dönüştürülmüştür

Mahalledeki öğrenci artışı nedeniyle ihtiyaca cevap veremediğinden tekrar ikili öğretime geçilmiş olup, 1996 yılında ek binanın yapımına başlanmış, 1999 � 2000 Eğitim-Öğretim yılında inşaatı bitirilerek aynı öğretim yılının ikinci yarısında yeni binaya taşınılarak normal öğretime geçilmiştir

Okulumuz Kuyucak İlçesinin Yeni Mahalle Hilal Sokak No:2 kayıtlı olup, 24 derslikli, bodrum artı iki katlı olarak 1270 m2 üzerine inşa edilmiş olup, tamamı 6377 m2 dir

Okulumuzda Ana Sınıfı ile birlikte şu anda 379 öğrenci öğrenim görmektedir 1 Müdür, 1 Müdür Yardımcısı, 1 Rehber Öğretmeni, 1 Ana Sınıfı Öğretmeni, 10 Sınıf Öğretmeni, 2 Türkçe Öğretmeni, 1 Matematik Öğretmeni, 1 Fen Bilgisi Öğretmeni, 1 Sosyal Bilgiler Öğretmeni, 2 İngilizce Öğretmeni, 2 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, 1 Görsel Sanatlar Öğretmeni, 1 Teknoloji Tasarım Öğretmeni 1 Müzik Öğretmeni ve 1 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni olmak üzere kadrolu 26 personel görev yapmaktadır

BİZİ BİZ YAPAN ÖZELLİKLERİMİZ

1 Okul binamızın kullanışlı ve yeterli olması nedeni ile normal eğitim � öğretim yapmamız,
2 Okul idaresinin öğretmenlerle olumlu dialoğu ve paylaşımcı olması nedeni ile karşılaşılan sorunların işbirliği ile hallediliyor olması
3 Deneyimli, tecrübeli öğretmen kadrosuna sahip olmamız ve öğretmenlerimizin mezun oldukları alanlarda görev yapıyor olması
4 Okulumuzda kadrolu 4 Uzman Öğretmenin çalışıyor olması
5 Okulumuzun kadrolu rehber öğretmenini bulunması
6 Öğretmenlerimizin bilgisayar sertifikalarına sahip olup, teknolojiyi çok iyi kullanıyor olmaları
7 İlçede tek Müfredat Laboratuar Okuluna sahip olmamız
8 2005 / 2006 Eğitim Öğretim Yılında yapılan denetim sonucuna göre Eğitim Bölgesi - Yerleşim Alanında en başarılı kurum seçilmemiz
9 İlçede İntel Gelecek için Eğitim kursu almış güçlü bir öğretmen kadrosuna sahip olmamız
10 İki adet bilgisayar laboratuarımızın olması
11 İyi durumda Fen ve Teknoloji laboratuarına sahip olmamız
12 Zengin bir kütüphaneye sahip olmamız
13 Televizyon, Tepegöz, VCD ve DVD ile donatılmış gösteri sınıfımızın olması
14 Televizyon, Video ve VCD ile donatılmış İngilizce sınıfımızın olması
15 Bilgisayar, projeksiyon, ses cihazı ile donatılmış çok amaçlı konferans salonumuzun olması
16 İkinci kademede çakılı sınıf uygulayan tek okul olmamız
17 Sınıflarımızdaki öğrenci sayısının standartlara uygun olması
18 Deneyimli, disiplinli ve tecrübeli VHKİ memurumuzun olması
19 İdare- öğretmenler arasındaki uyumun tam olması
20 Okul bahçemizin geniş ve bakımlı olması
21 Beden Eğitimi ve Spor Etkinliklerinde kullandığımız bakımlı bir çim sahamızın olması
22 Okul Web sayfamızın sürekli güncellenerek tüm dünyaya etkinliklerimizi ve sesimizin duyurulmasının sağlanıyor olması
23 Mükemmel bir Atatürk Köşemizin olması
24 Kültürel ve Sportif etkinliklerde sürekli başarılı olup, zengin bir kupa, madalya ve sertifika köşemizin olması
25 Okulumuzda eğitime katkıda bulunan değerli veli ve hayırsever vatandaşlarımız için fotoğraflı köşemizin olması
26 Okulumuzda başarılı olan öğrencilerimizin fotoğraflarının sergilendiği şeref köşemizin olması
27 Okulumuza adı veriler Şehit Pilot YzbCengiz Topel�e ait gerçek belgelerle donatılmış köşemizin olması
28 Okulumuzda sosyal faaliyetlerin çevrenin de katılımı ile muntazam yapılması
29 Sportif faaliyetlerde 2001 / 2002 Eğitim Öğretim yılında Yıldız Futbol Erkek takımında Aydın Şampiyonu olarak Türkiye Şampiyonasında Uşak Grubu 4 lüğüne kazanmamız
30 Çantasız eğitime geçme hazırlıkları içinde çalışmaların sürdürülmesi
31 Sivil Savunma ve doğal afetlerle ile ilgili CDlerin tüm okul öğrencilerine proğram dahilinde izletilmesi, yangın ve deprem tatbikatları ile ilgili çalışmaların zamanında yapılmasıbilgilendirme
32 Sivil savunma levhalarının eksiksiz olması
33 Okulumuzun kameralı ve alarmlı güvenlik sistemi ile donatılmış olması,
34 Okulumuzun her köşesi kablosuz internet (Wireless) ağı ile donatılmş olması

Cengiz Topel İlköğretim Okulu Aydın Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Cengiz Topel İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Cengiz Topel İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: CENGİZ TOPEL İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Cengiz Topel llköğretim Okulu Yeni Mah Cengiz Topel So No:2 Kuyucak/Aydin

Telefon Numarası: 2563714847

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: Cengiz Topel İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com