Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilköğretim, incekara, izmir, kemalpaşa, okulu, örnekköy, şehit

Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Kemalpaşa İzmir

Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Hakkında - Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Tanıtım - Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Resimleri - Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu İletişim

Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1974 yılında eğitim öğretime başlamış olup halen aynı binalarda hizmet vermeye devam etmektedir Ancak var olan derslikler yeterli olmamış yüzden 1986 yılında Milli Eğitim Bakanlığı'nın imkanları ile 2 derslik ve bir öğretmenler odası yapılmış, ardından 1989 yılında hayırsever bir vatandaş 1 derslik daha okulumuza kazandırmıştır

1997-1998 eğitim öğretim yılında yurt genelinde 8 yıllık eğitime geçilmesiyle birlikte Okulumuzda 8 yıllık eğitime geçmiştir Ancak 8 yıllık eğitime geçildikten sonra var olan derslikler ihtiyacı karşılamaya yetmemiş, sınıf mevcutları 45 öğrenciye ulaşmış ve zorunlu olarak ikili öğretime geçilmiştir

2001 yılı içinde Ekrem YAZICI isimli vatandaş 1000 metrekare arsa bağışlamış ve bitişiğindeki 700 metrekarelik arsa da sahibi İmdat KESKİN tarafından okulumuza bağışlanmıştır Daha sonra Okul Müdürlüğümüzün ve Muhtarlığın gayretleri ile Kenan LEPİT isimli hayırsever vatandaşımızdan bağışladığı 800 metrekarelik arsa da okulumuza kazandırılmıştır

Arsa bağışlarından sonra gerekli başvuru ve yazışmalar yapılarak yeni binanın yapımı için girişimlerde bulunulmuş ve 04/06/2001 de yeni binanın temeli atılmıştır İki kat ve 12 derslik projesiyle başlayan inşaat Muhtarlık, Okul Yönetimi ve İl Meclis üyelerimizin gayretleri ile 3 kat ve 18 dersliğe çıkarılmış ve 19 Kasım 2003 günü yeni binamız hizmete girmiştir

Okulumuzun yapımında arsa bağışları ile katkıda bulunan hayırseverlerimiz Ekrem YAZICI , Kenan PELİT ve İmdat KESKİN 'in adları; onlara bir teşekkür minnet göstergesi olarak yeni binada yapılan dersliklere verilmiştir

DİĞER BİLGİLER 21 Okulumuz 2003 yılında taşımalı eğitim sistemine geçmiştir Ovadan, uzak mahallelerden ve çiftliklerden alınan 50 öğrenciye taşıma ve öğlen yemeği verme hizmeti halen devam etmektedir

22 Okulumuz eski bahçe alanı 1897 metrekare, yeni okulumuz alanı 2500 metrekare olup, toplam alan 4392 metrekaredir

23 Yeni okul binasının alanı 500 metrekare , eski okul binası 200 metre olup toplam bina kullanım alanı 700 metrekaredir

24 Toplam derslik sayısı 24'tür

25 2005 eğitim öğretim yılında Bilgisayar Labaratuarı yapılmış olup çevre imkanlarıyla hizmete girmiştir

26 Yeni binanın yapımı ile ısınma şekli olarak kaloriferli sisteme geçilmiştir Kalorifer yakıtı olarak da kömür kullanılmaktadır

27 2006-2007 öğretim yılının 1 döneminde Okul Aile Birliğinin katkıları ile bahçe duvarlarının üzerine çelik direk dikilmiş ve çelik kafes örgü ile kaplanmıştır

28 İlçe Belediye Başkanımız Yakup KARACA tarafından ile 2006-2007 öğretim yılı başında Okul Binasının dış cephe ve derslikleri boyanmıştır
29 Okul Bahçesinin asfaltla kaplanmıştır

210 2007/2008 Öğretim yılında okulun güvenliği için zemin kattaki pencerelere demir korumalıklar yaptırıldı

Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Kemalpaşa
Okulun Telefonu: 232 8831461
Okulun Faksı:
Okulun Adresi: ÖRNEKKÖY MAHALLESİ
Okulun Web Adresi:
Okulun E-Posta Adresi:
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Örnekköy Şehit İncekara İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com