Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, demirci, ilköğretim, manisa, okulu, üşümüş

Üşümüş İlköğretim Okulu Bilgileri Demirci Manisa

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Üşümüş İlköğretim Okulu Bilgileri Demirci Manisa

Üşümüş İlköğretim Okulu Hakkında - Üşümüş İlköğretim Okulu Tanıtım - Üşümüş İlköğretim Okulu Resimleri - Üşümüş İlköğretim Okulu İletişim

Üşümüş İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1908 yılında açılmıştırBu okul arap harfleri ile eğitim yapıyormuş1928 yılında yeni harflerin kabulü ile köy camisine bitişik bir odada eğitim öğretime devam eden ilkokul 1938 yılında köylünün yeni yaptığı binaya taşınmıştır1938 yılında yapılan ilkokul eğitime öğretime elverişsiz hale gelince 1961 yılında yeni bir okul yapmıştırBu yeni okul binası 31 Kasım 1961 yılında hizmete açılmıştır

2011 yılında ise 3 derslikli yeni bir binanın yapımına başlanmış olup , 2011-2012 eğitim öğretim yılının 2dönemine yetiştirilmeye çalışılmaktadırYeni binanın tamamlanmasına kadar Kur'an Kursunda eğitim öğretime devam edilecektir

Yerleşme konusunda bilinen tek şey;Üşümüş'ün bundan 300 veya 400 sene önce kurulmuş olduğudurNereden geldikleri kesin olarak bilinmeyen üç göçebe yörük burasını barınmaları için uygun bulmuşlar ve buraya ayrı ayrı üç ev kurmuşlarBu evlerin ne zaman kurulduğuna dair kesin bilgi yokturBu üç yörük buraya yerleşince buranın adı üç imişİsmi zamanla Üşümüş şeklinde söylenmeye başlamış ve köyün adı da "Üşümüş" olmuş

Üşümüş İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Demirci
Okulun Telefonu: 236 4971014
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: http://usumusmebk12tr/
Okulun E-Posta Adresi: 449604@mebk12tr
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Üşümüş İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - mebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com