Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
balıkesir, bilgileri, ilköğretim, merkez, okulu, ucpınar

Ucpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ucpınar İlköğretim Okulu Bilgileri Merkez Balıkesir

Balıkesir'deki İlköğretim Okulları Hakkında - Balıkesir Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Ucpınar İlköğretim Okulu Tanıtımı - Ucpınar İlköğretim Okulu Okulu Resimleri - Ucpınar İlköğretim Okulu Hakkında

OKULUMUZ
1 a) Okulumuzun Tarihçesi:

Köyde ilköğretim 1939-1940 öğretim yılında başlamıştır Şimdiki okul binasında ilk olarak üç yıllık eğitmenli okul açılmıştır Okul öğretime açıldıktan sonra hiç ara vermemiştir Öğrenci kayıtları okulun açılmasıyla birlikte düzenli olarak tutulmuştur Okul ilk mezunlarını 1941-1942 öğretim yılında vermiştir 1996-1997 öğretim yılına kadar okulumuzun 5sınıfından mezun olup ilkokul diploması alan öğrenci sayısı 1131 (binyüzotuzbir) dir 1996-1997 öğretim yılında İlköğretim ve eğitim kanunun 9 maddesi değiştirilerek İlköğretim kesintisiz sekiz yıla çıkarıldığından bu öğretim yılından itibaren Üçpınar İlkokulu, Üçpınar İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir
Okulumuz 8 yıllık eğitimden ilk mezunlarını 1999-2000 öğretim yılında vermiştir Okulumuz 8 yıllık eğitime geçince derslik ihtiyacı ile karşılaşmıştır Okulumuz bu dönemlerde taşıma merkezi haline getirilmesi bu ihtiyacı daha da artırmıştır Bu nedenle

okulun yakınında bulunulan özel şahsa ait dükkanlar bir süre sınıf olarak kullanılmıştır Mevcut okul binasının onarıma alınması nedeniyle Merkez Balıkesir İmam Hatip Lisesi ve Merkez Albay Tayyar Nuran Oğuz İlköğretim Okuluna bir süreliğine taşınmıştır 2002 yılında köyümüz hayırseverlerinden Zeynel Abidin EMİR tarafından ilave üç derslik yaptırılarak hizmete açılmıştır Böylece okulumuz sekiz derslikli bir ilköğretim okulu haline gelmiştir
2003-2004 öğretim yılında okulumuz taşıma merkezi olmaktan çıkarılmış ve kendi binalarında hizmet vermeye devam etmiştir
b) Okula özel bir isim verilmiş ise veriliş amacı : Okulumuzun adı köyümüzün adına izafeten verilmiştir
c) Okulun Özellikleri : Normal öğretim-Gündüzlü- Tam Gün
d) Mevcut Bölümler : Okulumuzun bünyesinde 9 derslik, 1 Bilişim teknolojileri Sınıfı, 1 İdare odası, 1 öğretmenler odası, 1 araç-gereç odası, depo, kalorifer dairesi, WC’ ler ve kantin bulunmaktadır

Ucpınar İlköğretim Okulu Balıkesir Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ucpınar İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ucpınar İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ucpınar İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Ucpınar İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: UCPINAR İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Üçpınarköyü Balıkesir

Telefon Numarası: 2662272333

Faks Numarası: 2662273040

E-mail Adresi: 656882@mebk12tr

Web Adresi: BALIKESİR - MERKEZ - Ucpınar İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com