Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
alanyurt, bilgileri, bursa, ilköğretim, inegöl, kocatepe, okulu

Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa

Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Hakkında - Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu Bursa İnegöl İletişim - Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Tarihçesi - Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Resimleri - Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Tanıtımı - Alanyurt Kocatepe İlköğretim Okulu - Bursadaki İlköğretim Okulları

Ülkesine faydalı, iyilik, doğruluk, dürüstlük ve adaletlilik gibi nitelikleri olan, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin gelişme ve yerleşmesine önem ve ağırlık veren okulumuz Kocatepe İlköğretim Okulu olarak Internet'teki yerini almasının sevincini, gururunu yaşıyoruz

Arzumuz, devletimizin bu konudaki düzenlemeleri bir an evvel yaparak bu teknolojiyi, bilgi deryasını öğretmen ve öğrencilerimize daha çabuk ulaştırabilmektir

Çağımızın bilgiye ulaşmakta ve iletişimde hızlı ve son derece etkili aracı olan internetin öneminden bahsetmenin kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz

Saygılarımızla,

OKULUMUZUN TARİHÇESİ VE YAPISI

Okulumuz sekiz yıllık Temel Eğitim projesi kapsamında 1999-2000 yılında Eğitim-Öğretime başlamıştırKurucu Müdürlüğü'nü halen okulumuzda Müdür Başyardımcısı olarak görev yapmakta olan Murat TAŞTABAN yapmıştırDaha sonra sırasıyla İdris YÜZER ve İsa AFŞİN Okul Müdürlüğü yapmışlardır Bugün ise Okul Müdürlüğü görevini Günay KOÇAK yapmaktadırİnegöl ilçesinin Alanyurt Yunus Emre Mahallesinde merkezi bir konumda bulunan okulumuz,2002 yılında aynı bahçe içerisinde bulunan Yunus Emre İlköğretim Okulunu bünyesine dahil ederek kampüs niteliğini kazanmıştır

Okulumuzda halen 40 Birinci Kademe Sınıfı, 26 İkinci Kademe Sınıfı, 8 Anasınıfı, 1 Özel Eğitim Sınıfı olmak üzere toplam 75 şube bulunmaktadır Okulumuzda derslik sistemi uygulanmaktadır Sınıfların büyük bölümünde bilgisayar ve projeksiyon makinesi bulunmakla birlikte tam teşekküllü 2 tane fen laboratuarı vardır Ayrıca Okulumuzda ikili eğitim uygulanmaktadır

Öğretmen kadrosu bakımından 91 branş ve sınıf öğretmeni bulunmakla birlikte 2 hizmetlisi yer almaktadır Dışardan ücretli personel tutularak sınıfların temizliği ve düzeni sağlanmaktadır Bir adet spor salonumuz bulunmaktadır İnegöl’ün büyük okullarından biridir

2117 öğrenci eğitim ve öğretimine devam etmektedir

Kurumda araç ve donanım eksikliği bulunmamaktadır Her okulda olduğu gibi Kocatepe İlköğretim Okulu bütçesini, okul-aile birliği ve hayırsever vatandaşlardan sağlamaktadır

Velilerimiz genelde mahallemize göç yoluyla değişik illerden gelen ve yerel kültürlü bir mozaiktir Maddi yönden orta hallidirler Genelde işçi ve memurlardan oluşmaktadır

Her yıl SBS sınavlarında artan bir başarı göstermektedir

Ülkesine faydalı, iyilik, doğruluk, dürüstlük ve adaletlilik gibi nitelikleri olan, milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerimizin gelişme ve yerleşmesine önem ve ağırlık veren, Türk Milli Eğitimin amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda eğitim-öğretim veren bir okul olmanın gururunu yaşamaktadır

Her alanda değişimlerin hızlı olduğu ve ihtiyaç duyulduğu günümüz bilgi toplumuna geçiş şartlarında, kültürüyle barışık olarak geçmişini ve bugününü analiz ederek özümseyen, aldığı dersler temelinde gelecekle ilgili hedefler koyabilen, bulunduğu her ortamda etrafına katma değer üreten, yenilikleri kültürüne adapte ederek takip eden, insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmeyi amaç edinen Kocatepe İlköğretim Okul Müdürü Günay KOÇAK liderliğinde “Milli Eğitim Politikalarının üretilmesinde uygulamaları ile veri kaynağı olmak, diğer okullara model olmak amaçlarıyla çalışmaktadır

Misyonumuz

Uygar toplumların demokrasi ve sorumluluk bilincinin tam olarak yerleşmesi için; öğrencilerimizi, araştıran, soran, sorgulayan, milletini ve vatanını seven, insani-manevi ve kültürel değerleri benimseyen, insanlara yardımcı olan, düşünceye saygı duyan, hoşgörülü insanlar olarak yetiştirmek için varız

Vizyonumuz

Okulumuz, yaptığı projeler ve etkinliklerle bulunduğu beldenin kültür merkezi olacaktır

İLETİŞİM
Adres : Yunus Emre Mahallesi Alanyurt İnegöl/BURSA
Telefon : 0(224) 719 30 00
Fax : 0(224) 719 31 98
E-mail : kocatepe@kocatepek12tr
Web : wwwkocatepek12tr

kaynak:webrehberibiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com