Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
anbarlı, artvin, borçka, bölge, ilköğretim, okulu, yatılı

Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Borçka Artvin

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Borçka Artvin

Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Tanıtımı - Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Hakkında - Artvin Borçka'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Resimleri

Okulumuzun inşasına 1977 yılında başlanmış olup 30 ekim 1985'te eğitim-öğretime açılmıştır Artvin ilinde açılan ilk Yatılı İlköğretim Bölge Okulu olan okulumuzun kurucu müdürü Yavuz ŞAHİN'dir

Açıldığı yıllarda koğuş sistemiyle 520 öğrenci kapasiteliyken, daha sonra oda sistemine geçilmesiyle öğrenci kapasitesi 273'e düşmüştür Bugün itibariyle okulumuzda 103 kız, 110 erkek öğrenci olmak üzere toplam 213 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir Bu öğrencilerin 194'ü yatılı, 19'u ise gündüzlü öğrencidir

Okulumuzda üç idareci, beş hizmetli olmak üzere yirmialtı personel görev yapmaktadır Bunun yanı sıra beş personel ve yemek hizmeti veren dört personel de hizmet satın alma yoluyla okulumuzda çalışmaktadır

Öğrencilerimiz, köyünde okulu olmayan veya taşımalı sistemin dışında kalmış köy çocuklarıdır

Okulumuz 32560 m2 arazi üzerinde sekiz müstakil binadan oluşmaktadır Bu binalar; okul binası, pansiyon, yirmisekiz daireli dört blok lojman, garaj ve bekçi kulübesidir Binalar merkezi ısıtma sistemiyle ısıtılmaktadır Okulumuzun içme suyu sadece okulumuza ait olan, kaynak suyudur

Ayrıca okulumuzun ilçeye uzaklığı 24 km, il merkezine uzaklığı ise 57 km'dir

MİSYONUMUZ

Biz Bütün öğrencilerimizi Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, Türk Milli Eğitiminin amaçlarına uygun, bilgili, becerili, kendilerine güvenen, öğrenmesini bilen, çağımızın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bilgi ve becerilerle donatılmış bireyler olarak yetiştirmek için
varız

İnandığımız İlkeler:

İnanıyoruz ki

* Öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmesi ilk önceliktir
* Bütün çalışmaların odak noktası öğrencilerimizdir
* Hepimiz öğrencilerimizin başarısı için sorumluluk alır ve verimli bir şekilde çalışırız
* Biz birbirimize ve kendimize güveniriz Öğrencilerimiz birey olarak saygı duyar , onları koruyup gözetiriz
* Okulumuzu başarıya götürecek faktörlerden birisi de disiplindir
* Biz sürekli olarak kendimizi çağın ihtiyaçlarına göre yenileriz

Farkındayız ki

* Biz çevremizdeki okullardan farklıyız, enerjik, coşkulu ve üretkeniz

VİZYONUMUZ

İstiyoruz ki

* Bütün öğrencilerimiz Yüksek Öğrenime devam etsin
* Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin
* Okulumuz çevresine bilgi ve ışık saçsın
* Okulumuzda öğretmen ve öğrenciler birbirinin öğrenmesine ve gelişimine yardımcı olsun
* Okulumuz araç-gereç ve donanım bakımından çağdaş standartları yakalasın
* Okulumuzda her veli öğrencisinin en iyi şartlarda yetiştirildiğini bilsin
* Okulumuzda herkes daha iyiye ulaşmak için çalışsın

Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Artvin Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ANBARLI YATILI İLKÖĞRETİM BÖLGE OKULU

Adresi: Borçka-Artvin

Telefon Numarası: 4664232122

Faks Numarası: 4664232004

E-mail Adresi: artvinborckaanbarliyibo@hotmai lcom

Web Adresi: Anbarlı Yibo

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap : Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Borçka Artvin

Eski 01-24-2014   #2
Şahin AYCİBİN

Cevap : Anbarlı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Borçka Artvin

okulunuzla ilgili daha görsellerin az oldugunu düşünüyorum eskı gorsellerın de olması daha ii olurdu
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com