Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, çorlu, engin, ilköğretim, okulu, tekirdağ, vali, şenol

Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu Bilgileri Çorlu Tekirdağ

Çorlu Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu Hakkında - Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu Tanıtımı - Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu Resimleri

Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu Tekirdağ Çorlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Vali Şenol Engin İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: VALİ ŞENOL ENGİN İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: HAVUZLAR MAHGÜLNİHAL SKNO:1/1

Telefon Numarası: 2826923106
Faks Numarası: 2826923106

Tarihçe :

Okulumuz 1995 yılı Tekirdağ Valisi Şenol ENGİN'in adı verilerek Necati İvaz İlkokulu'nun personeli ve öğrencileri ile eğitim ve öğretime 400 kişilik öğrenci mevcudu ile başlamıştır Bu mevcudu aynı mahallede bulunan ve fiziki kapasite yetersizliği görülen Necati İVAZ ilkokulu öğrencileri oluşturmustur Okulumuzun resmi açılışı 16031997 yılında Milli Eğitim Bakanı Mehmet SAĞLAM tarafından yapılmıştır

Kapanan Necati İVAZ ilkokulu halen Necati İVAZ Anaokulu olarak faliyetini sürdürmektedir Okulumuz 24,500 m2 toplam alan üzerinde 4285 m2'lik binası ile 32 derslik,1 Fen ve Teknoloji Laboratuvarı,2 Teknoloji Tasarım Dersliği,1 Konferans Salonu,1 Kütüphane,1 Çok Amaçlı Salon,1 Arşiv,1 Müdür Odası,2 Müdür Yardımcısı Odası,2 Rehberlik Servisi Odası,1 Destek Eğitim Odası,1 Spor Odası bulunmaktadır

Okulumuzda;2 anasınıfı,20 ilköğretim 1kademe,12 ilköğretim 2kademe sınıfında 1060 öğrenciye 43 öğretmen eğitim vermektedirSınıf mevcutlarımızın öğrenci sayısı ortalamaları 31dir1 müdür,2 müdür yardımcısı idari görevleri yürütmektedir6 yardımcı hizmetli personel vardır

MİSYONUMUZ

* Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı,
* Ulusal ve evrensel değerlerle donanmış,
* Kendine güvenli,
* Hoşgörülü,
* Özgüveni gelişmiş,
* Sorumluluğunu bilen,
* Bilimsel düşünebilen,
* Gelişim ve değişime açık,
* Öğrenebilen,
* Araştırmacı,
* Üretken,
* Yaratıcı,
* Verimli,
* Topluma ve çevreye saygılı,
* Mutlu öğrenciler yetiştirmek

VİZYONUMUZ

Türk Millî Eğitiminin genel amaçları ve temel ilkeleri doğrultusunda;

*

Modern eğitim anlayışını esas alarak,
*

Öğretim alanında kabul gören yeni değerler ve bilgi çağının birikim ve donanımına sahip öğrencileri ile çağdaş ülkelerdeki eşdeğer okullarla yarışabilecek düzeye erişmiş,
*

Sevgiyle bilginin kucaklaşarak yetiştirdiği öğrencileri ile seçkin okul olmak

İLKELERİMİZ

* Öğrenmeyi öğrenmek

* Öğrencilerimiz varlığımızın sebebidir Çalışmalarımızın odak noktasıdır Amaçlarımız onlarla gerçekleştirilecektir

* Bilgi çağının gerektirdiği araştırmacı, üretken ve verimli olmak

* Katılımcı olmak

* Paylaşımcı olmak

* İnsana, çevreye ve ulusal değerlerimize saygılı olmak

* Sorun çözerek çözüm üretmek

* Sorumluluk almak

Detaylı Bilgi için Tıklayınız

webrehberibiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com