Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, bursa, cemil, ilköğretim, inegöl, okulu, sönmez

Cemil Sönmez İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Cemil Sönmez İlköğretim Okulu Bilgileri İnegöl Bursa

Cemil Sönmez İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Hakkında - Cemil Sönmez İlköğretim Okulu Bursa İnegöl İletişimi - Cemil Sönmez İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Tanıtımı - Cemil Sönmez İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Resimleri - Cemil Sönmez İlköğretim Okulu Bursa İnegöl Tarihçesi - Cemil Sönmez İlköğretim Okulu - Bursadaki İlköğretim Okulları

CEMİL SÖNMEZ İLKÖĞRETİMİNİN OKULUNUN TARİHÇESİ

İki ayrı yapıdan oluşan okulumuz, tanınmış sanayici ve iş adamlarımızdan Ali Osman SÖNMEZ tarafından, Siyasal Bilgiler Fakültesinde öğrenim görmekte iken vefat eden oğlu Cemil SÖNMEZ adına yaptırılmıştır

İLK YAPI

5 derslik Cemil Sönmez İlkokulu 20 Ekim 1972 tarihinde öğretime başlamış, açılış töreni 5 Ocak 1973 tarihinde yapılmıştır Açılış töreninde dönemin Bursa Valisi Sedat TOLGA, Milli Eğitim Müdürü Nejat TEZCAN, Kaymakam Ahmet SİVASLIGİL, Belediye Başkanı Ahmet AKYOLLU, İlköğretim Müfettişleri, çeşitli kurum yöneticileri ve kalabalık halk topluluğu katılmıştır

Öğretime açıldığı yıl okulda, okul müdürü, 5 öğretmen, 57 erkek ve 43 kız öğrenci olmak üzere toplam 100 öğrenci bulunmaktaydı

Okulumuz, ilçemizin Mesudiye Mahallesindedir Mahalle çocukları okulun yapımına kadar İnegöl merkez okullarında öğrenim görmekteydiler Okulun yapımıyla diğer okullara giden öğrenciler naklen okulumuza gelmişlerdir

İKİNCİ YAPI

Okul çevresinin yeni yerleşimlere açık olmasıyla öğrenci sayısı giderek artmıştır Öğrenci artışını karşılamayan okula ek derslik yapılması gerekmiştir Bunun üzerine konu yeniden Ali SÖNMEZ’e götürülmüştür

Ali Osman Sönmez Bey, konuyu gönülden benimsemiş ve 1985 tarihinde ikinci yapının temeli törenle atılmıştır Törene Bursa Valisi Zekai GÜMÜŞDİŞ, İl Milli Eğitim Müdürü M Nemci YAZICIOĞLU ile Sönmez Holding yönetim kurulu Başkan vekili Celal SÖNMEZ’ de katılmışlardır Okul inşaatı hızla sürdürülmüş, 15 Şubat 1985’te birinci katı tamamlanarak1 Mart 1986’da ikinci katın yapımına başlanmıştır

7 dersliği ve 4 hizmet odası bulunan ikinci yapı 6 Aralık 1986 tarihinde törenle açılmıştır Açılış törenine dönemin TBMM Başkanı Kaya Erdem, Maliye ve Gümrük Bakanı A Kurtcebe Alptemoçin, Bursa Valisi Zekai GÜMÜŞDİŞ ve Sönmez Holding Başkanı Ali Osman Sönmez ile kalabalık halk topluluğu katılmıştır

Açılış töreni sırasında TBMM Başkanı Kaya Erdem İle Maliye ve Gümrük Başkanı A Kurtcebe Alptemoçin okulumuzu yaptıran sanayici ve işadamı Ali Osman SÖNMEZ ’ e birer şükran plaketi vermişlerdir

VİZYONUMUZ

‘’Çağımızın teknoloji çağı bilinciyle; gerektirdiği özellikleri taşıyan ve uygulayabilen, laik, demokratik, insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmek, sosyal ve kültürel alanlarda gelişmiş örnek ve önder öğretim kurumu olmaktır’’

MİSYONUMUZ

‘’Biz Cemil Sönmez İlköğretim Okulu olarak; Atatürk İlkeleri ışığında , Milli Eğitimimizin Temel Amaçları doğrultusunda bilgili, becerili, kendisine güvenen, yarınlardaki hedeflerine ulaşırken dününü unutmayan aydın fikirli, çağdaş, düşünceli, sorumluluk duygusu gelişmiş, üretken, Atasına, Milli Marşına ve bayrağına canı pahasına sahip çıkacak gençler yetiştirmek için bu yola çıktık’’

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: CEMİL SÖNMEZ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: MESUDİYE MAHCAMİ ARALIĞI SOKAK NO:3
Telefon Numarası: 2247111011
Faks Numarası: 2247115512

kaynak:webrehberibiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com