Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
derinkuyu, ilköğretim, nevşehir, okulu, suvermez

Suvermez İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Suvermez İlköğretim Okulu Nevşehir Derinkuyu

Suvermez İlköğretim Okulu - Suvermez İlköğretim Okulu Hakkında - Suvermez İlköğretim Okulu İletişim - Suvermez İlköğretim Okulu Tanıtım - Suvermez İlköğretim Okulu Resimleri

1924 yılında Rumların Yunanistan'a göç etmesiyle Suvermez de oturan yerli Türklerin mülkiyetine geçmiştir
**Rumlardan kalma eski okul binasında 1934 yılında ilk defa öğretime açılmış, birleştirilmiş sınıf olarak üç dershanede eğitim ve öğretime devam edilmiştir 2 dünya savaşı yıllarında 1939 -1940 -1941 yıllarında ilk mezunlarını vermiştir
**1942 yılında öğretmensizlik nedeniyle okul kapatılmıştır 1944 -1945 eğitim öğretim yılında yeniden eğitim ve öğretime başlamıştır 1944 yılında büyük dershane bölünmüş ve dört dershane olarak eğitim ve öğretime devam edilmiştir
**1981 yılında yapımına başlanan ve 1983 yılında 6 derslik olarak öğretime açılan yeni okula ilkokulun taşınması ile eski okul 1986 yılında ortaokul olarak kullanılmaya başlanmıştır
**Yeni okulun ikinci katı 1986 yılında halk katkılarıyla inşaa edilmeye başlanmış ve tamamlanmıştır Toplam 13 dershane olarak 1990 yılının Kasım ayında İlköğretim Okuluna dönüştürülmüştür 2004 -2005 eğitim öğretim yılında okul aile birliği çerçevesi içerisinde okul yeniden restore edilerek okulumuza 1 kütüphane, 1 laboratuar yaptırılmıştır
**Okulumuzun Öğrenci Durumu : Okulumuzda 1,2,38 sınıfa kadar öğrencilerimiz eğitim ve öğretim görmektedir Ana sınıfında 22 erkek 18 kız Ikademede 108 erkek 79 kız, , II kademede 65 kız, 63 toplam 355 öğrenci öğrenim görmektedir Bunun 193 erkek 162 si kız öğrencidir
**Okulumuzun Fiziki Yapısı : Şu anda okulumuzdaki 13 dershanenin 11 dershanesinde ders yapılmakta, 1 dershane bilgisayar laboratuarı , 1 dershane fen laboratuarı olarak kullanılmaktadır Bunların dışında okul binamız içinde 1 öğretmenler odası,bir müdür odasıb,bir Mdyard odası, erkek - kız öğrenci tuvaletleri, bay bayan öğretmen tuvaletleri bulunmaktadırAyrıca okul bahçesinde 2 katlı lojman bulunmaktadır Lojmanlardan bir tanesi ana sınıfına dönüştürülmüş olup şu anda ana sınıfı olarak faaliyet göstermektedir
MİSYONUMUZ
Sağlıklı iletişim kurabilen, sorumluluk alabilen, kendine güvenli, üretken ve yaratıcı, gelişmelere açık, kendisi ve toplumla barışık,teknolojik gelişmeleri takip eden, öğrenmeye meraklı, Atatürk ilkeleri ve laik Cumhuriyete sahip çıkan bireyler yetiştirmektir
VİZYONUMUZ

Geleneği ve değişimi bütünleştirerek geleceği elinde tutan çağdaş bir okul
26 kişilik sınıflarda bilgisayar destekli ve öğrenci merkezli uygulanan eğitim ve öğretim
Modern Laboratuarda yapılan Fen dersleri
BİT Sınıfı
Profesyonel Türk öğretmenlerle dil öğrenimi
Öz benliği geliştirmeye yönelik duygusal eğitim
Güler yüzlü ortamda “önce insan” anlayışından yola çıkarak hazırlanan bir ortam ile mutlu yarınlara

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: SUVERMEZ İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: Suvermez Kasabası Derinkuyu
Telefon Numarası: 3843914005
Faks Numarası: 3843914005

SUVERMEZ İLKÖĞRETİM OKULU
katnak :webrehberizbiz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com