Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akçakoca, bilgileri, ilköğretim, kandıra, kocaeli, okulu

Akçakoça İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Akçakoça İlköğretim Okulu Bilgileri Kandıra Kocaeli

Akçakoça İlköğretim Okulu Hakkında - Akçakoça İlköğretim Okulu Tanıtım - Akçakoça İlköğretim Okulu Resimleri - Akçakoça İlköğretim Okulu İletişim

Akçakoça İlköğretim Okulu Kocaeli Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Akçakoça İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Akçakoça İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Akçakoça İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Akçakoça İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Akçakoça İlköğretim Okulu Tarihçesi:

:1928 yılında Yatılı Mektep, 1932 yılında Merkez Mektebi olarak eğitim öğretimini sürdürürken,1946 yılında tadilat görerek İlkokula dönüştürülmüştür 1989 yılında yeni bina eğitim - öğretime açılmış ve bina yönünden rahatlama olmuştur 1994–1995 Eğitim Öğretim Yılı’ndan itibaren İlköğretim Okulu olarak hizmet vermektedir 2000 yılı başında okul bahçesine komşu arazinin okula dahil edilip yerine prefabrik bina yapılmasıyla bina yönünden geliştirilmiştir 2000-2001 öğretim yılı ikinci döneminden itibaren normal eğitim sürdürülmektedir Aynı dönemde Okulun bahçesini çevreleyen ihata duvarı tamamlanmış ve bahçenin tamamı parke kaplanmıştır Okulun İsminin Veriliş Nedeni : Yöremizin Osmanlı topraklarına katılmasını sağlayan Akçakoca Gazi’nin adının ölümsüzleştirilmesi için okulumuza Akçakoca İlköğretim Okulu adı verilmiştir Okulumuzun şimdiki müdürü Şeref ERSOY; 18082004 tarihinde göreve başlamıştır Okulumuzda 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 2 Türkçe, 2 Matematik, 1 Fen Bilgisi, 1 Sosyal Bilgiler, 1 İngilizce, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 1 Müzik, 1 Beden Eğitimi, , 2 Teknoloji ve Tasarım, 1 Görsel Sanatlar,13 Sınıf Öğretmeni, 1 Formatör öğretmen ,1 Anasınıfı öğretmeni,1 hizmetlinin yanı sıra görevlendirme ile 1 Fen ve Teknoloji, 1 Bilgisayar öğretmeni ve 1 usta öğretici görev yapmaktadır Okulumuzun memur ve kütüphane görevlisi bulunmamaktadır Ücretleri Okul Aile Birliği tarafından ödenen 1 hizmetlimiz bulunmaktadır Ayrıca anasınıflarının ve prefabrik binanın temizlik hizmetleri anasınıfında görevli hizmetli tarafından yürütülmektedir Okulumuzda yabancı dil olarak İngilizce okutulmaktadır Okul yönetiminin ihtiyaçları, teknolojik araçlar, öğrenci-öğretmen ilgi ve ihtiyaçları, okul bakım ve temizliği, Okul Aile Birliği tarafından veli bağışları ve çay, yemek, kermes, etkinliklerden elde edilen gelirlerle karşılanmaktadır Eksik kadromuza rağmen okulumuz; yöneticileri, öğretmenleri, çalışan ve hizmetlileri, öğrenci ve velilerini, okul politika ve stratejileri doğrultusunda sistemli bir disiplin içinde en iyiyi yakalamak adına gelişmesini sürdürmeye çalışmaktadır Okulumuz üç binadan oluşmakta: Yeni Bina üç katlı, Eski Bina zemin üzeri 1 kat ve Prefabrik binalardan oluşmaktadır Okulun binalarının kapladığı alanlar nedeniyle bahçe olarak kullandığımız alan yeterli değildir

Akçakoça İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
Adı: AKÇAKOÇA İLKÖĞRETİM OKULU
Adresi: ÇARŞI MAH IZMIT CAD NO:7
Telefon Numarası: 2625513040
Faks Numarası: 2625516476
E-mail Adresi:
Web Adresi: -

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr

Okul hakkında daha fazla bilgi için:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com