Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, ilköğretim, karpuzlu, köyü, okulu, tekeler

Tekeler Köyü İlköğretim Okulu Karpuzlu Aydın

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tekeler Köyü İlköğretim Okulu Karpuzlu Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Tekeler Köyü İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Karpuzlu'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Tekeler Köyü İlköğretim Okulu Resimleri - Tekeler Köyü İlköğretim Okulu Hakkında

Misyonumuz

Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı; Atatürk milliyetçiliğini benimsemiş; çağdaş ve demokratik bir anlayışla insan haklarına saygılı; toplum kültürünü yozlaştırmadan bir sonraki nesillere aktarmayı görev edinmiş; çağımızın teknolojik ve bilimsel gelişmelerine ayak uyduran ve yayılmasındaki payının farkında olan; öğrenci-merkezli eğitim vermeyi başaran ve eğitimde feda edilecek birey yoktur felsefesiyle hareket eden; öğrencilerde bireysel farklılıklarının göz önüne alınmasının kendini en üst düzeyde gerçekleştirme olanağına sahip, öngörüsü yüksek, seçimlerinde net, kendini iyi tanıyan, psikolojisi normal, öğrenmeye hazır bulunuşluk düzeyi yüksek, sosyolojik yapısı uyumlu, ahlaki ve kültürel değerlerleri kişiliğine yerleştirebilmiş, bilginin gücünün farkına varmış, biz duygusu gelişmiş, vicdanının sesine kulak veren öğrenciler yetiştiren dinamik bir kadroya sahip; mezun öğrencilerini hayatın gerçeklerine hazırlamayı ilke edinmiş, gerekli maddi ve manevi imkanları sağlamak için canla başla durmadan çalışan, bilimsel bilgiyi çoğaltmayı ve aktarmayı görev edinmiş, iletişimin her türünü bilinçli olarak kullanarak bulunduğu çevre içinde gelişimin, insanlığın, hoş görünün, fedakarlığın, yardımseverliğin, sevgi ve umudun, en önemlisi de bilgiyle gelen sonsuz ışığın kaynağı olmayı başarmış; başarılı olmayı temel amaç edinmiş; TEKELER İLKÖĞRETİM OKULUYUZ!

Vizyonumuz

Okulumuzun: Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, onları benimsemiş ve hayatına geçirmiş bireylerin yetiştirildiği; öğrencilere çalışma davranışının, sınavlardan geçmek, öğretmenin ve velinin gözüne girmek değil; kültürlü, bilinçli, yetenekli, bir ya da birkaç meslek bilgisiyle donanmış, kendine bir çok alanda güvenen, çalışkan bireyler olmak için, yani kendileri için, olduğunun kavratıldığı; öğrenci sorunlarının vurdumduymazlık veya şiddetle değil “öğrenci, öğretmen, veli, okul idaresi” işbirliği içinde bireyin gelişim dönemi psikolojisi göz önüne alınarak çözümlendiği; araştırmacı, teknolojik gelişmelerden haberdar, öğrenmeye hevesli, öğrenim hayatına devam etmek isteyen, yaratıcılığını kullanarak bilgiyi sorgulayabilen, bulunduğu noktayla yetinmeyip kendini her alanda aşmak isteyen, hipotez, varsayımlar ve sorgulamalarıyla öğretmeni zorlayan, okulun öğretmen, okul idaresi ve veliler için değil “kendi” için var olduğunu kavramış bireylerin yetiştirildiği; öğretmen, öğrenci, okul personeli ve okul çevresindeki bazı kurum ve bireylerin de okul yönetimine yapıcı olarak katıldığı, problemlere beyin jimnastiği gibi bakıldığı, hoş görülü, dengeleyici, moral düzeyini yüksek tutmayı başarmış, toplam kalite yönetimine uygun bir yönetim anlayışına sahip; teknoloji kullanabilen, bilgisayar kullanımına hakim öğrenci ve öğretmenlerin bulunduğu, çağdaş gelişmelerin yakından izlendiği, eğitim hakkının her birey için saklı tutulduğu; bireyin ruh ve bedensel sağlığının önemi gereği sportif ve kültürel faaliyetlerin arttırıldığı; doğayı korumanın insanlığı korumayla eş düzeyde algılandığı; demokratik, çağdaş, saygın, toplumu pozitife yönlendirmede öncü, durmadan gelişen, büyüyen, yarını bu güne taşımaya çalışan bir atmosferi olsun İSTİYORUZ

Tekeler Köyü İlköğretim Okulu Aydın Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Tekeler Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Tekeler Köyü İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Tekeler Köyü İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Tekeler Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: TEKELER KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Tekeler Köyü ilökğretim Okulu Karpuzlu

Telefon Numarası: 2567435042

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : tekelerilkogretim@hotmailcom

Web Adresi: Tekeler Köyü İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com