Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aydın, esentepe, ilköğretim, koçarlı, okulu

Esentepe İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Esentepe İlköğretim Okulu Koçarlı Aydın

Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Esentepe İlköğretim Okul Tanıtımı - Aydın Koçarlı'daki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Esentepe İlköğretim Okul Resimleri - Esentepe İlköğretim Okul Hakkında

ESENTEPE İLKÖĞRETİM OKULU'NUN

TARİHÇESİ

Esentepe İlkokulu, 1947 yılında eğitim –öğretime başlamıştırİlk yıllarada tek eğitmenli, birleştirilmiş sınıflı bir okuldu Okul binası olmadığından, köy camisinin yanında bulunan ve halen imam lojmanı olarak kullanılmakta olan binada eğitim-öğretim yapılmakta idi 1961 yılında beş derslikli bir okul binası yapılmış ve bu binada eğitim- öğretime devam edilmiştir 1998 yılında 8 yıllık kesintisiz ilköğretime geçildiğinde, 5 Sınıfı bitiren Esentepe’li öğrenciler Bıyıklı İlköğretim Okulu’na taşınmışlardır
Emir Ayşe DEMİR ve verasetçileri tarafından köyün kuzey batı yönünde bulunan bir arazi, okul yapımı için bağışlanmış ve okul inşaatına 2002 yılında başlanmıştır Yeni okul binası 2003 yılında tamamlanmış ve 8 sınıflı ilköğretim okuluna dönüştürülmüştür Bu tarihten itibaren Esentepe İlköğretim Okulu taşıma merkezi olmultur Halen Esentepe Köyü Yayla Mahallesi’nin öğrencileri ile Kızılkaya Köyü Yörükler Mahallesi’nin öğrencileri Esentepe İlköğretim Okulu’nda taşımalı olarak öğrenim görmektedirler

MİSYONUMUZ

ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARINA BAĞLI, OKULUMUZ İÇİN BELİRLENMİŞ OLAN EĞİTİM-ÖĞRETİM PROGRAMLARINI, ÇEVRE FÂKTÖRLERİNİ DE DİKKATE ALARAK İMKÂNLAR DÂHİLİNDE, DÜNYÂDA GELİŞMEKTE OLAN TEKNOLOJİDEN EN İYİ ŞEKİLDE YARARLANARAK ETKİLİ VE VERİMLİ BİR ŞEKİLDE UYGULAMAK, ÖĞRENCİLERİN KABİLİYET VE İHTİYÂÇLARINA UYGUN BİR EĞİTİM HİZMETİ SUNMAK, ONLARIN SOSYAL, KÜLTÜREL, EKONOMİK İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK YETENEKLERİNİ GELİŞTİRMELERİNE ORTAM HAZIRLAMAK, ÜST ÖĞRETİM KURUMLARINA NİTELİKLİ ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEK VE "ESENTEPE İLKÖĞRETİM OKULU" OLARAK EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN KALİTESİNİ ARTTIRMAK TEMEL İŞLEVİMİZDİR…

VİZYONUMUZ

OKULUMUZDA; ATATÜRK İLKE VE İNKILÂPLARINI BENİMSEYEN, ONLARI YAŞAM FELSEFESİ OLARAK KABUL EDEN, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN BİREYLERİN YETİŞTİRİLDİĞİ, DEMOKRATİK YAŞAM FELSEFESİNİN HERKES TARAFINDAN BENİMSENDİĞİ, İNSAN HAKLARINA SAYGININ EGEMEN OLDUĞU, TEKNOLOJİK VE BİLİMSEL GELİŞMELERİN HERKES TARAFINDAN BENİMSENEREK KULLANILDIĞI, ARAŞTIRMACI, BİLGİYİ HAYATA UYGULAYABİLEN BİRİYLERİN YETİŞTİRİLDİĞİ, ÖĞRENMENİN HER FERT İÇİN YAŞAM BOYU DEVAM ETTİĞİ İLKESİNİN HER ZAMAN TEMEL İLKE OLARAK KABUL EDİLDİĞİ, TÜRKİYE’Yİ ÇAĞDAŞ UYGARLIK DÜZEYİNİN ÜZERİNE ÇIKARACAK EĞİTİM VE ÖĞRETİM ETKİNLİKLERİNİN ÖNEMLİ BİR PARÇASI OLARAK, HİZMETİN YÜRÜTÜLDÜĞÜ BİR ÇEVREDE EĞİTİM, BİLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ OLMAK İSTİYORUZ…

Esentepe İlköğretim Okulu Aydın Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Esentepe İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Esentepe İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Esentepe İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Esentepe İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: ESENTEPE İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ESENTEPE KÖYÜ

Telefon Numarası: 2567791151

Faks Numarası: Bilgi Yok

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: Esentepe İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com