Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
artvin, gazi, ilköğretim, merkez, okulu

Gazi İlköğretim Okulu Merkez Artvin

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Gazi İlköğretim Okulu Merkez Artvin

Artvindeki İlköğretim Okulları Hakkında - Gazi İlköğretim Okulu Tanıtımı - Gazi İlköğretim Okulu Hakkında - Artvin Merkez'deki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Gazi İlköğretim Okulu Resimleri

Okulumuz Artvin Lisesi'nin yanında bulunan ve sökülmüş olan yerde 1922 yılında "Erkek Numune Mektebi" olarak eğitime başlamıştır
Şimdiki 7 Mart İlköğretim Okulunun bulunduğu yerde "İsmet Paşa Mektebi" adı altında eğitim yapılmıştır
Daha sonra Devlet Hastanesi'nin yanındaki Sağlık Müdürlüğü binasında faaliyet göstermiştir
1936 yılında ise şu anda yeni hastane binasının bulunduğu yerde o zaman bulunan eski binada faaliyetine devam etmiştir
1937 - 1938 yılında şimdiki "eski bina" olarak ve o dönemdeki adıyla halkevi binasına taşınmış ve burada eğitime devam etmiştir
Mevcut bina yeterli olmayınca 1974 yılında "ek bina" yapılarak hizmete açılmıştır
1982 - 1983 öğretim yılında "Gazi İlköğretim Okulu" adını almış ve 8 yıllık eğitime geçmiştir
Mevcut binalar yeterli olmayınca eskiden tiyatro ve düğün salonu olarak kullanılan bina yıkılmış ve yerine 18 derslikli ikinci bir ek bina yapılmış ve 1991 yılında hizmete açılmıştır
Bugüne kadar Okulumuzdan 6480 kişiye ilkokul diploması,2420 kişiye ortaokul diploması,1523 kişiye de İlköğretim diploması verilmiştir Okulumuz Artvin ilinin en eski ,merkezi ve köklü okuludurMezunlarımızdan şu an hayata atılmış ;çok sayı da iş adamı,siyasetçi, doktor, avukat, eczacı, mühendis, öğretmen,serbest meslek sahibi olmuş binlerce kişi bulunmaktadır
Şu an okulumuzda 34 derslik,2 bilgisayar laboratuarı,1 Fen ve Teknoloji laboratuarı,2 Teknoloji ve Tasarım atölyesi,konferans salonu, kütüphane bulunmaktadırDerslik başına 23 öğrenci düşmekte olup ,okulumuzun dershane sıkıntısı yoktur

Gazi İlköğretim Okulu Artvin Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Gazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Gazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Gazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol vs spor dallarındaki başarıları, Gazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: GAZİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: ÇARŞI MAHHALKEVİ CADVALİ KONAĞI YANI/ARTVİN

Telefon Numarası: 4662123477

Faks Numarası: 4662123420

E-mail Adresi : Bilgi Yok

Web Adresi: Gazi İO

İletişim Formu

Kaynak : webrehberibiz - wwwmebgovtr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com