Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgileri, eylül, ilköğretim, izmir, okulu, tire

Dört Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Tire İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Dört Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri Tire İzmir

Dört Eylül İlköğretim Okulu Hakkında - Dört Eylül İlköğretim Okulu Tanıtım - Dört Eylül İlköğretim Okulu Resimleri - Dört Eylül İlköğretim Okulu İletişim

Dört Eylül İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okul “Hamidiye Mektebi” adı ile 24 Ekim 1902 yılında kurulmuşturKurulma tarihinden itibaren iki sene kadar okul binası olarak kiralanan bir evde tedrisatını yapmış ve 17 Ağustos 1904yılında yapılması sona eren Hamza Ağa Camisi yanındaki binaya taşınmıştır

Okulun bulunduğu yer vaktiyle “Hafız Süleyman” adında bir şahsın evi idiO zamanın kaymakamı “Bay Halil Rüştü’nün” delaleti ile bu ev maarif tarafından istimlak edilerek halkın yardımı ile bina yapılmıştırHacı Musa adında bir zat elli altın lira bağışta bulunmuşturHatta temel atma töreninde Kaymakam Halil Rüştü Bey’in işareti ile ilk taşı Hacı Musa koymuş ve temele de eski bir anane icabı bir avuç gümüş para attığı halk tarafından söylenmektedir

Bina altı dershaneli olup bu şeklini 1932 yılına kadar muhafaza etmiştirÖğrenci sayısının artması ve sınıf mevcutlarının çoğalması münasebeti ile 1932 yılında dershane aralarındaki bölme duvarların kaldırılması ile dört dershaneli bir şekle çevrilmiştir1931 yılında ilk defa esaslı tamir yaptırılmıştırBu tamirde çürüyen taban ve pencere çerçeveleri yaptırılmıştır

OKULUN SINIF VE ÖĞRETMEN DURUMU :

1922 Yılına kadar dört dershane ve dört öğretmenli olarak devem etmiştirO zamanın teşkilatına göre sınıflardan biri “ihtiyat” olmak üzere dört sınıf üzerine tedrisat yapılıyordu

Başlangıçta ilk baş öğretmen Mehmet İrfan CÖN’ dü1902 yılında başöğretmenlikle işe başlayan Cön 1911 senesine kadar devam etmiştirAynı yıl yerine Seferhisarlı İsmail gelmiş iki üç sene bu okulda vazife gördükten sonra kendi memleketine nakil olunca yerine Hüseyin VASIF gelmiş,Yunan işgali müddetince istibdada kadar görev başında kalmıştır1923 tarihinde baş öğretmenliğe Osman NURİ gelmiş,bunun zamanında okul Tire’nin kurtuluş gününe izafeten “Dört Eylül Okulu” adını almıştırBay Osman NURİ’ den itibaren sırasıyla Mustafa LÜTFİ,Rami ,Rıfat ZİHNİ,Hamdi ERBİL,Süreyya baş muallimliğe gelmişlerdir

Osman NURİ’ den sonra okul iki dershane, iki sınıfa indirilmiştir1932’de Hamdi ERBİL zamanında tekrar bir sınıf ilavesi ile ilk devreli bir okul haline gelmiştir

Başöğretmen (Müdür) Hamdi ERBİL ‘in 4121943 tarihinde orta okul Fransızca Öğretmenliğine ayrılması üzerine Çeşme maarif Memuru (Milli Eğ Md) Ahmet ÇIĞ başöğretmenliğe (Md) tayin edilmiş ve 31011944 tarihinde göreve başlamıştır

Ahmet ÇIĞ’ ın Müdürlük görevi 10 ay sürmüş onun ayrılmasından sonra 9011944 tarihinde Ali Mermi AKDEMİR göreve gelmiş bu görevi 27061959’a kadar sürmüştür1958-59 yıllarında okul tamirat görmüş İnkilap İlkokulunun alt katında eğitim ve öğretime devem etmiştir

1961-62 Öğretim yılında öğrenci sayısının artmasıyla,bahçe ihtiyacını karşılamak için doğusunda bulunan dört ev istimlak edilerek yıkılmıştırOkulun derslik sayısı ihtiyacı karşılayamayınca 1966 yılında Mehmet UĞURBİL’ in tarlası devletçe alınarak bugünkü “A” blok inşaatı yapılmış ve okul 1968’de öğretime başlamıştır

1959’dan 1976’ya kadar okul müdürlüğünü yürüten Süha BARIŞ’ ın ilköğretim müdürlüğüne atanmasıyla yerine 12051977 tarihinden itibaren İlhan TOMUR bu göreve gelmiştir

İlhan TOMUR’ un 18031980 tarihinde ilköğretim Müdürlüğüne atanması ile yerine Halil YARAR tayin edilmiştirOkul çevresinin gelişmesiyle ihtiyaca cevap vermemesi üzerine1986 yılında “B” blok inşaatı yapılmıştırOkula bir zeybek ekibi bu dönemde kazandırılmıştır

Halil YARAR ’ın 22041991 tarihinde emekli olmasından sonra okul bahçesine “C” blok yapılmıştır27071992 tarihinde Yılmaz GÖÇMEN İlkokul Müdürlüğüne atanmıştır08081992 tarihinde okulumuz İlköğretim okuluna dönüştürülerek 8 yıla çıkarılmıştır, 1992-1993 öğretim yılı başından itibaren “C” blok da 6 sınıflarla öğretime başlanmıştır:

02011993 tarihinde ise Yılmaz GÖÇMEN’ in İlköğretim Okulu Müdürlüğüne atanması yapılmıştır

27082003 tarihinde H Cengiz ÖZYOL Okul Müdürü olarak göreve başlamıştır

2005 Yılında D Blok yapılmış ve 2005-2006 öğretim yılında hizmete girmiştir

VİZYONUMUZ

” Eğitim sevgi ile başlar" parolasıyla öğrenci ve veli memnuniyeti oluşturmadaki kararlılığı, üstün nitelikli eğitim kadrosu, modern alt yapısı ve öğrenci merkezli eğitim uygulamaları ile Türkiye'ye model oluşturmak, dünyada isim yapmış eğitim kurumlarından biri olmak Sosyal, kültürel ve sportif faaliyet denince akla gelen ilk okul olmak Aktif öğrenmeyi sağlamak amacıyla eğitim teknolojisinden en iyi şekilde faydalanan, doğa gezileri ile çevre bilinci veren, öğrencileri çeşitli projeler tasarlamaya ve bunları gerçekleştirmeye yönelten, sanat etkinliklerini ve kültürel etkinlikleri eğitim programları ile birleştiren, kültür-sanat merkezi niteliği kazanmış bir okul ortamı oluşturmak

MİSYONUMUZ

1Öğrencilerimizi Atatürk İlke ve İnkılapları'na bağlı, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan; insan haklarına saygılı, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş yurttaşlar olarak yetiştirmek,

2Geleceğin dünyasına şekil verecek, çalışkan, ufku geniş, sahip olduğu değerleri paylaşabilen, bütün insanlığı sevgiyle kucaklayabilecek hoşgörüye sahip, huzurun ve güvenin teminatı örnek bir dünya insanı yetiştirmek,

3Öğrencilerimize akademik bilginin yanısıra temel insani değerlerin eğitimini vererek onların sosyal ve duygusal gelişimlerini tamamlayarak üst öğrenim kurumlarına hazırlamak,

4Kendi kendine yetebilen, problem çözebilen, sorgulayıcı, araştıran, bilimsel ve çağdaş düşünceyi birleştirebilen, üreten ve ürettiklerini paylaşan, takım ruhuna sahip, yeniliklere açık, hayata sevgiyle bakan, mutlu ve lider insanlar yetiştirmek için varız

Dört Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Tire
Okulun Telefonu: 232 5121805
Okulun Faksı:
Okulun Adresi:
Okulun Web Adresi: İZMİR-TİRE (4 Eylül İlköğretim Okulu)
Okulun E-Posta Adresi: 288587@mebk12tr
Okulun Müdürü:
Okulun Ulaşım Bilgileri:
Metropol İçi / Dışı :
Ulaşım Durumu : Karayolu
Lojman Durumu: Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Dört Eylül İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberibiz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com