Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
banu, molla, nur, olucam, spiker

Ben De Spiker Olucam - Nur Banu Molla

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ben De Spiker Olucam - Nur Banu Molla kitap tanıtımı - kitap özeti

Kitabın künyesi

Ben De Spiker Olucam

Nur Banu Molla
· Pozitif Yayıncılık
· Basım Tarihi : 02 - 2010
· ISBN : 9789756461952
· Sayfa Sayısı : 136
· Etiket Fiyatı : 800 TL

Kitap hakkında

Güzel konuşmak isteyenler için bir baş ucu rehberi

‘Türkçe, yazıldığı gibi okunan bir dildir' diye yıllarca uyutulduk

Çoğumuz konuşurken doğruyu bulduğumuz hâlde, yazılı bir metni elimize aldığımızda yanlış okumalar yaptık Bun da öğretmenlerimizden tutun da siyasilere kadar pek çoğunun olumsuz katkısı oldu Muhtemelen onlar da bunu -bilerek- yapmamışlardır ama, bu kitap en azından başlangıç için , işinizi kolaylaştırması amacıyla basıldı

Çocukluğunuzu hatırlayın: Mutlaka bir gazete haberini, bir metni alıp, spiker edasıyla okumaya giriştiğiniz olmuştur Spikerlik mesleği, pek çoğumuzunaklından ‘acaba olur mu' diye geçiriverdiği güzel işlerden biridir Hadi böyle olmadığını var sayalım O zaman da en azından dili en doğru biçimde kullanmayı bilmek çoğumuzun idealidir

Gelin bu olağanüstü enstrümanı çalabildiğimiz en yüce hâliyle seslendirelim Unutmayın, her dilin bir müziği var ve bizimkinin yani Türkçe'nin müziği, bu dili hiç bilmeyenleri bile derinden etkiliyor, dinleme arzusu uyandırıyor Kendini dinletmek isteyen herkes için

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com