Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Ülke & Şehirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, hakkında, krasnodar, rusya

Krasnodar Hakkında Bilgi - Rusya

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Krasnodar Hakkında Bilgi - Rusya

Krasnodar, Краснодар Hakkında - Krasnodar, Краснодар Coğrafyası - Krasnodar, Краснодар Tarihi

Krasnodar (Rusça: Краснодар, Çerkesce Bjedughkale, 1920'ye kadar Yekaterinodar Екатеринодар), Kuzey Kafkasya'da Rusya Federasyonu'na bağlı Krasnodar Kray'ın yönetim merkezi olan kent

Kuban Irmağı'nın kuzey kıyısındadır 1793'te Yekaterinodar adıyla bir askeri kale olarak kurulan ve daha sonra gelişen kentin nüfusu 2005'te 715400'dir II Dünya Savaşı'nda Temmuz 1942 - Şubat 1943 arası Alman işgaline uğradı Kuban Irmağı kenti güneyindeki RF üyesi Adıgey Cumhuriyeti topraklarından ayırır
Şehirde Karasal iklim hakimdir; yazları sıcak, kışları da soğuk geçer Nüfusun çoğunluğu Kazak Ruslarıdır Ayrıca Adıge, Ermeni, Ahıska Türkleri, Ukraynalı, Kürt, Tatar vbde bulunmaktadır Aleksandr Tkaçev, 2005'ten beri Krasnodar krayı valisidir

Ülke Rusya
Yönetim
- Vali Vladimir Yevlanov
Yüz ölçümü
- Toplam 841,36 km² (324,9 sq mi)
Nüfus (2002)
- Toplam 646175
- Yoğunluk 768/km² (1989,1/sq mi)
Alan kodu +7 861

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com