Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ata, bahri

Bahri Ata

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bahri Ata

Bahri ATA, (d 10 Haziran 1969, İzmit)
Lisans eğitimini ODTÜ Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde 1991 yılında tamamlayan Bahri Ata, 1996 yılında yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü, 1998 yılında ise Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Eğitimi ABD olarak tamamlamıştır
2001 yılında Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Eğitimi ABD doktorasını vermiş olup halen Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler ABD'de görev yapmaktadır
İyi derecede ingilizce bilen Bahri Ata'nın ilgi alanları:

Tarih Eğitimi,
Sosyal Bilgiler Eğitimi,
Müze Eğitimidir

Akademisyen, tarih eğitimine önemli katkılarda bulunmuş ve özellikle müze eğitimi üzerine yoğunlaşmıştır Pek çok projeyi başarıyla yürütmüş olan akademisyen; Sosyal Bilgilerin Temelleri (Sosyal Bilgiler 1 Sınıf Öğrencilerine), Öğretim Teknolojileri ve Materyal Geliştirme (Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 3 sınıf öğrencilerine), Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (İletişim Fakültesi Öğrencilerine), Sosyal Bilgiler Eğitimi Açısından Eğitim Klasikleri İncelemeleri (Sosyal Bilgiler E Yüksek Lisans Öğrencilerine), Tarih Eğitiminde Yeni Yaklaşımlar (Tarih Öğretmenliği Doktora Öğrencilerine)derslerini vermektedir
Pek çok sempozyuma ve panele katılan akademisyen özellikle Atatürkçülük ve Kemalizm konularında konuşmacı olmuştur Ayrıca akademisyenin internet üzerinde yayınlanan pek çok makale ve bildirisi bulunmaktadır
Tüm bu akademik faliyetlerin yanında TRT de program da yapmıştır
Akademisyen öğrencileri tarafından çok sevilen bir ders anlatım tekniğine sahiptir Tarih şuuru kazanmış nesiller yetiştirebilmek yegane amacıdır

Kaynak : Wikipedia

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com