Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi > Bilim & Teknoloji

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
microsofttan, uyarısı, vista

Microsoft'tan 'Vista' uyarısı

Eski 11-17-2006   #1
[KAPLAN]

Microsoft'tan 'Vista' uyarısı

Microsoft: Yeni kuşak işletim sistemi Vista’nın korsanı ürünün tüm özelliklerini çalıştırmayacak

17112006 16:20

Microsoft’un 4 yıldır beklenen yeni kuşak işletim sistemi Vista’nın lansmanına az bir süre kala, ürünün korsan kopyaları da internet sitelerinde dolaşmaya başladı Microsoft bunun üzerine bir açıklama yaparak, Vista ve Office 2007 yazılımlarının korsan kopyalarının birçok yeni özelliği desteklemeyeceğini savunmak durumunda kaldı

Vista’nın legal kopyasında bir anahtar olacak, kullanıcılar ürünü aktif hale getirmek için bu anahtarı kaydettirecekler Fakat bu anahtarın taklit edilmesi ihtimaline karşı, ikinci bir ‘aktivasyon kodu’ olacak Kullanıcılar, bunu da kaydederek işletim sistemini çalıştıracaklar Office 2007’de söz konusu ikinci anahtar kodu bulunmuyor

Microsoft, korsan kopyaların çalıştırılması halinde bunun uzun süre sürmeyeceğini savunuyor Microsoft, halen internette gezinen kopyaların içindeki anahtar kodlarının geçerliliğini kısa zamanda yitireceğini vurguluyor

30 OCAK’TA PİYASADA

Şimdiye dek lansman tarihi üç kez ertelenen Vista, 30 Ocak’ta piyasada olacak Microsoft için adeta altın yumurtlayan tavuk olduğu için, yazılım devi bu ürünü korsan kopyaya karşı büyük bir dikkatle koruyor Ancak, Türkiye dahil birçok gelişmekte olan ülkede pazarda korsan oranı yüzde 50’nin üzerinde

NTV-MSNBC

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com