Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
damga, gözlülükleri, ile, isim, tarihe, vuran

Tarihe Aç Gözlülükleri İle Damga Vuran 11 İsim / Tarihe Aç Gözlülükleri İle Damga

Eski 08-16-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Tarihe Aç Gözlülükleri İle Damga Vuran 11 İsim / Tarihe Aç Gözlülükleri İle Damga

Marcus Licinius Crassus

mal varlıklarını oldukça artırdı
Bu general Roma’da çıkan yangınlarda ilgisini çeken bir evi askerleriyle ziyaret edip yanan evi yok pahasına satın alıyordu
Anlaşmaya varıldıktan sonra emri altındaki askerlere alevleri söndürmelerini emrediyordu
Crassus resimde Kudüs tapınağında resmedilmiş görülüyor

Cengiz Han
bütün mal varlığını ölen kişilerin yakınlarına
ölülerin ruhlarını cennete götürdüğü iddia edilen af belgelerini satarak kazandı

William H Wanderhilt
kendi zamanının en güçlü ve zengin ismiydi

William M “Boss” Tweed
tam 130 kiloydu
Güç makinesi olarak kullandığı şirketi Tammay Hall ile New Yorklu vergi mükelleflerinden 200 milyon doların üzerinde para kazandı
Tweed’in fiziki özellikleri zamanın politik yayınlarında yan tarafta Thomas Nast’in de yaptığı gibi karikatürlere konu oluyordu

Empress Dowager Cixi 1835-1908
cariyelikten Çin imparatoriçesine dönüşen Cixi ölümüne kadar oğlunun imparatorluğunu yönetti
Üç yaşındaki yeğenini ülkenin imparatoru olarak ilan ederek ülkeyi yönetmeye devam etti
Cixi ordunun parasını kendine fildişi ziyafet kayığı yaptırmak için kullandı
Kayıkta altın çöp şişlerin kullanıldığı 150 kişilik bir yemek masası vardı
3 bin adet mücevher kutusunun olduğu bilinen Cixi’nin mücevherlerinin sayısını tahmin etmenin imkansız olduğu söyleniyor

Charles Ponzi
kendi adıyla anılan bir dolandırıcılık şeması oluşturdu Başka söze gerek var mı?

Imelda Marcos
“hırs güzeldir” karakterine sahip üyesi aracı kurum olarak 200 milyon doların üzerinde para kazandı
ve Oliver Stone’un Gordon Gekko’yu yaratmasına da ilham verdi
Fakat Boesky’nin fıçıdaki bir balığı başkasın tarafından yönlendirilmeden tutamayacak kadar aptal olduğu biliniyor

Dennis Kozlowski
hissedarlarının 400 milyon dolarını dolandırdı
Altın bir duş perdesi için şirket hesabından 6 bin dolar çeken Kozlowski karısının doğum günü partisine 2 milyon dolar harcadı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com